Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Zacznij od drewna
Jednym ze sposobów projektowania z elementami naturalnymi jest wybór podłogi drewnianej. Niezależnie od tego, czy drewno jest wykonane z twardego drewna, laminatu czy płytek gresowych imitujących drewno, styl i faktura drewna wnosi elementy zewnętrzne do wnętrz.

Podłogi drewniane dodają wartości do Twojego domu, są piękne, trwałe, łatwe w czyszczeniu i mogą służyć przez wiele pokoleń. Redukują również alergeny, zapewniając lepszą jakość powietrza.

Meble z drewna w stylu vintage dodają stylu, głębi i niepowtarzalności. Kolejną rzeczą dotyczącą mebli z drewna w stylu vintage jest to, że są dobrze wykonane. W przeciwieństwie do większości dzisiejszych mebli, które są wykonane z płyty pilśniowej pod cienką warstwą okleiny drewnianej. Meble z prawdziwego drewna można szlifować i naprawiać. Nowoczesne meble w przypadku uszkodzenia, można tylko nadają się tylko do wyrzucenia, co jest nieprzyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą mebli w stylu vintage jest to, że mają historię, co czyni je wyjątkowymi sam w sobie. Krzesło mogło należeć do dawno zmarłego krewnego, który przewiózł je przez cały kraj. Nowoczesne meble z połowy wieku stają się dziś coraz bardziej popularne ze względu na ich jakość, piękny design i trwałość drewna.

Meble bambusowe są zabawne i stylowe. Bambus jest lekki i przewiewny. Jeśli nie lubisz bambusa, inną opcją jest rattan.


Skały, muszle i patyki
Słoik z kamieniami w kształcie serca może być połączeniem znalezisk, odkrywanych w wyjątkowych chwilach lub w specjalnych miejscach, wymieszanych z innymi znaleziskami przyjaciół i bliskich.

Podobnie jak skały, muszle niosą ze sobą wspomnienia o miejscu i czasie, niezależnie od tego, czy zostały zebrane na wolności, czy też kupione ze względu na ich piękno. Na przykład muszle i piasek zebrane podczas wycieczki mogą stanowić dodatek do świecy lub napełniać słoiki na stole w holu wejściowym.

Bambus, suszone gałęzie i małe pnie brzozy to zabawne przedmioty, których można użyć, aby nawiązać do natury. Kilka kawałków korzeni można dodać do terrarium wypełnionego mchem i małymi paprociami. Bambus może wypełnić wazon w łazience. Z gałęzi brzozy można zrobić jedyny w swoim rodzaju karnisz.


Żywe rośliny mogą oczyszczać powietrze
Nie ma nic lepszego niż posiadanie w domu zielonych roślin. Są odprężające, a niektóre odmiany faktycznie poprawiają jakość powietrza w domu.

Figi o liściach skrzypcowych są obecnie ulubioną rośliną projektantów, ale zapomina się o tym, że te rośliny są bardzo wybredne. Istnieje wiele innych roślin, które są równie interesujące i łatwiejsze w pielęgnacji.

Sukulenty zyskują na popularności, ponieważ wymagają mniej pielęgnacji, ale nadają domowi naturalny, interesujący wygląd.


Możliwości natury są nieograniczone
Jeśli rośliny są wyrzucone, przynieś akwarium. Naturalnym elementem są również drewniane misy i gliniane garnki. Opcje są nieograniczone. Niech Matka Natura zainspiruje Twoje zmysły.

Jak czyścić płytki gresowe?

Przygotowaliśmy ten artykuł na temat pielęgnacji płytek zewnętrznych, pokazując, jak prawidłowo czyścić płytki gresowe.

Więcej…

Jakie płytki do ścian prysznicowych?

Jednym ze sposobów na dodanie wartości do domu jest remont łazienki. Duży prysznic wyłożony kafelkami to absolutny niezbędnik podczas przebudowy lub modernizacji domu. Rano wszyscy pędzimy do pracy, zabieramy dzieci na mecz lub robimy jedną z miliona innych rzeczy. Mamy mało czasu na kąpiel w wannie, dlatego luksusowe prysznice wyłożone kafelkami są obecnie na topie.

Więcej…

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe są jednym z nielicznych materiałów, które w równym stopniu nadają się do montażu na ściany i podłogi, umożliwiając tym samym kompleksowe koncepcje projektowe. Są zarówno twardsze, jak i gęstsze niż wiele innych produktów do płytek ceramicznych. Są bardzo odporne na plamy, zarysowania i wilgoć. Oferowane w szerokiej gamie kolorów i faktur, dostępne opcje projektowania są praktycznie nieograniczone. Wykwalifikowani profesjonaliści mogą dokładnie odtworzyć wiele naturalnych powierzchni, w tym słoje drewna i wzory marmuru.

Więcej…

Wnętrza, które pomogą Ci się zrelaksować

Wszystkim nam brakuje możliwości ucieczki do tego idyllicznego schronienia i relaksu w spa, rozpieszczanego od stóp do głów – ale rok 2020 uderzył w nas wszystkich mocno i nadal żyjemy w zamknięciu w całym kraju. Ponieważ w zeszłym roku nasze domy stały się biurem, restauracją, a dla niektórych nawet szkołą, coraz trudniej jest się wyłączyć i mieć trochę ważnego dla siebie czasu. Na szczęście tu właśnie wchodzimy. Przedstawiamy 4 wewnętrzne sztuczki i pomysły na pokój spa, które pomogą Ci stworzyć luksusowe domowe spa, które zamieni Twoje wnętrze w przestrzeń zen.

Więcej…

Kamień naturalny czy konglomerat?

Dla niewprawnego oka nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między kamień naturalny i konglomeratem. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że kupują materiały wyprodukowane w fabryce, gdy kupują blaty. Blaty granitowe są zbudowane z płyt granitowych pochodzących z naturalnych kamieniołomów.

Kamień naturalny i kamień modyfikowany są zarówno estetyczne, jak i trwałe, jednak należy zwrócić uwagę na istotne różnice między tymi dwiema opcjami. Omówimy te różnice i pomożemy Ci zdecydować, który materiał jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Więcej…

Jak układać płytki gresowe?

Zasady układania gresu są podobne do układania zwykłych płytek ceramicznych. Mimo to istnieją specjalne wymagania dotyczące wyboru kleju do płytek i jakości pracy. Wynika to z prawie zerowej absorpcji wilgoci i bardzo wysokiej trwałości sztucznego kamienia.

Więcej…

Jak zaprojektować kuchnię?

Modernizacja kuchni prawdopodobnie będzie jedną z droższych ulepszeń w domu, ale może być również jedną z najbardziej satysfakcjonujących. Po pierwsze, gotowanie w nowej, eleganckiej kuchni jest samo w sobie ogromną wygraną. Ale po drugie, kuchnie wciąż są uważane za przynoszące jeden z najlepszych zwrotów z inwestycji w remont domu. Jeśli zrobisz to dobrze, to znaczy.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę

Płytki ścienne to szeroko stosowany produkt w nowoczesnej ceramice. W dekoracji wnętrz, zwykle wybierane są płytki do dekoracji ścian i podłóg. Wśród różnych materiałów płytki mają nie tylko lepszą trwałość i element dekoracyjny, ale także mogą w pewnym stopniu chronić podłogę i ściany. Salon, kuchnia, łazienka i balkon bardzo różnią się pod względem wykorzystania funkcji, więc stosowane płytki ścienne mają również różne właściwości. Obecnie na rynku dostępne są rodzaje płytek ściennych. Które płytki są najlepsze na ścianę? Jakie są rodzaje płytek ściennych? Poniżej przedstawiamy popularne płytki i kompleksowo analizujemy ich zalety z wadami oraz przestrzeń, w której można je zastosować, tak aby pomóc Ci w wyborze najlepszych płytek na ścianę.

Więcej…

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Więcej…

Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Więcej…