Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Polerowane płytki

Płytki błyszczące mogą sprawić, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wyglądać na większe. Rezultat jest podobny przy wstawieniu lustra do pokoju. Odbicie światła otwiera przestrzeń i oszukuje oko, aby pokój wydawał się szerszy i bardziej otwarty niż jest w rzeczywistości. W rezultacie płytki błyszczące są doskonałym wyborem do projektowania łazienek,  małych pokoi i korytarzy, które są zwykle mniejsze i węższe. Dla efektu, by pomieszczenie wydawało się jaśniejsze, najlepszym wyborem są polerowane płytki. W pomieszczeniach z małą ilością naturalnego światła, błyszczące płytki maksymalizują tę niewielką ilość promieni słonecznych, odbijając światło w tę i z powrotem po całej przestrzeni. Jest to świetna opcja do małych łazienek z małym oknem. Płytki są niezwykle łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Ich gładka powierzchnia wymaga tylko prostego przetarcia, aby błyszczały. To jeden z wielu powodów, dla których polerowane płytki są popularnym wyborem.

Matowe płytki

Chociaż matowe płytki mogą nie mieć jasnego i błyszczącego wyglądu, mają lepszą przyczepność, niż poler. W przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu, które mają częsty kontakt z wodą, wilgocią i parą, matowe płytki zapewniają bardziej antypoślizgowe właściwości. Matowe płytki przydadzą się w takich przestrzeniach jak korytarze, kuchnie i łazienki. W przeciwieństwie do polerowanych płytek, płytki matowe lepiej ukrywają smugi, plamy i zaschnięte krople wody. Płytki matowe nie wymagają częstego czyszczenia, a kiedy je czyścisz, nie musisz zwracać uwagi na ślady wody i mydła. Współczynnik odbicia światła matowej płytki jest bardzo niski. Refleks światła nie pobudza wzroku. Dla osób poszukujących wyciszenia, matowe płytki to doskonałe miejsce na relaks i odprężenie.

Przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych

Jednym z głównych narzędzi potrzebnych do płytek w pomieszczeniach i na zewnątrz jest przecinarka. Na rynku dostępne są różne typy przecinarek do płytek. Jaki jest najlepszy przecinak do różnych płytek, ceramiki i gresu?  A na co zwrócić uwagę podczas cięcia płytek? Tutaj pokrótce omówimy różne typy przecinarek do płytek i pomożemy wybrać najlepsze przecinarki do płytek.

Więcej…

Dlaczego płytki zwiększają wartość Twojego domu?

Dodawanie wartości do Twojego domu nigdy nie nadeszło w tak kluczowym momencie. Wartość nieruchomości na dzisiejszym rynku jest w stanie najwyższych wzrostów, a ceny stale rosną. Stworzenie domu, który będzie się wyróżniał, zapewni, że Twoja nieruchomość będzie atrakcyjna dla sprzedaży.

Więcej…

Kolekcja płytek OPOCZNO - Essential Grey

Jak sprawić, że salon będzie pełen elegancji i odważnego designu? 

Urządzając takie wnętrze warto zachować balans pomiędzy nowoczesnym klimatem, a odrobiną ekstrawaganckiego artyzmu. Wielkoformatowe gresy położone zarówno na ścianę jak i podłogę pozwolą uzyskać spektakularny efekt total look.