Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Polerowane płytki

Płytki błyszczące mogą sprawić, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wyglądać na większe. Rezultat jest podobny przy wstawieniu lustra do pokoju. Odbicie światła otwiera przestrzeń i oszukuje oko, aby pokój wydawał się szerszy i bardziej otwarty niż jest w rzeczywistości. W rezultacie płytki błyszczące są doskonałym wyborem do projektowania łazienek,  małych pokoi i korytarzy, które są zwykle mniejsze i węższe. Dla efektu, by pomieszczenie wydawało się jaśniejsze, najlepszym wyborem są polerowane płytki. W pomieszczeniach z małą ilością naturalnego światła, błyszczące płytki maksymalizują tę niewielką ilość promieni słonecznych, odbijając światło w tę i z powrotem po całej przestrzeni. Jest to świetna opcja do małych łazienek z małym oknem. Płytki są niezwykle łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Ich gładka powierzchnia wymaga tylko prostego przetarcia, aby błyszczały. To jeden z wielu powodów, dla których polerowane płytki są popularnym wyborem.

Matowe płytki

Chociaż matowe płytki mogą nie mieć jasnego i błyszczącego wyglądu, mają lepszą przyczepność, niż poler. W przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu, które mają częsty kontakt z wodą, wilgocią i parą, matowe płytki zapewniają bardziej antypoślizgowe właściwości. Matowe płytki przydadzą się w takich przestrzeniach jak korytarze, kuchnie i łazienki. W przeciwieństwie do polerowanych płytek, płytki matowe lepiej ukrywają smugi, plamy i zaschnięte krople wody. Płytki matowe nie wymagają częstego czyszczenia, a kiedy je czyścisz, nie musisz zwracać uwagi na ślady wody i mydła. Współczynnik odbicia światła matowej płytki jest bardzo niski. Refleks światła nie pobudza wzroku. Dla osób poszukujących wyciszenia, matowe płytki to doskonałe miejsce na relaks i odprężenie.

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…

Jak wyciąć dziurę w płytce?

Układanie płytek ceramicznych wokół rur i armatury wygląda amatorsko. Wycinanie otworów w płytce sprawia, że ​​praca wygląda bardziej profesjonalnie. Oto jak to zrobić.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę

Płytki ścienne to szeroko stosowany produkt w nowoczesnej ceramice. W dekoracji wnętrz, zwykle wybierane są płytki do dekoracji ścian i podłóg. Wśród różnych materiałów płytki mają nie tylko lepszą trwałość i element dekoracyjny, ale także mogą w pewnym stopniu chronić podłogę i ściany. Salon, kuchnia, łazienka i balkon bardzo różnią się pod względem wykorzystania funkcji, więc stosowane płytki ścienne mają również różne właściwości. Obecnie na rynku dostępne są rodzaje płytek ściennych. Które płytki są najlepsze na ścianę? Jakie są rodzaje płytek ściennych? Poniżej przedstawiamy popularne płytki i kompleksowo analizujemy ich zalety z wadami oraz przestrzeń, w której można je zastosować, tak aby pomóc Ci w wyborze najlepszych płytek na ścianę.

Więcej…

Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Więcej…

Kilka informacji o płytkach gresowych

Płytki gresowe wykonane są z materiałów ceramicznych, które są mocniej prasowane i wypalane w wyższej temperaturze niż glazura. Materiały topią się (szklą się) do szklistego materiału, który ma nasiąkliwość mniejszą niż 0,5%.

Więcej…