Ponad 5000 płytek

w ofercie

Powrót lastryko

Lastryko to okładzina pochodzenia włoskiego. Jest to płytka wykonana w tradycyjny sposób z barwionego cementu z dodatkiem kruszyw takich jak granit, szkło z recyklingu czy marmur. Powierzchnia jest następnie polerowana.

Lastryko stało się popularne w latach dwudziestych XX wieku w okresie Art Deco i powróciło w latach 80. wraz z ruchem Memphis (Grupa Memphis, utworzona we Włoszech w latach 80., jest wpływowym ruchem projektowym i architektonicznym). W Quebecu w latach pięćdziesiątych lastryko było szeroko stosowane w instytucjach rządowych, szkołach, szpitalach, a nawet kościołach. W 2020 roku lastryko jest częścią trendu vintage, który powraca z dość nowoczesnym akcentem. Występuje we wszystkich formach: tapety, ceramika, tkaniny i artykuły papiernicze.
Ze względu na wysoką cenę, specjalny proces produkcyjny i brak rzemieślników dostęp do tradycyjnego lastryko stał się prawie niemożliwy. Zamiast tego dziś można znaleźć płytki gresowe o wyglądzie lastryko, w kilku rozmiarach, różnych kolorach, specjalnych fakturach oraz matowych lub polerowanych wykończeniach.
Imponujący wygląd lastryko uwydatnia piękno każdego projektu mieszkalnego lub komercyjnego. Może być nakładany na ściany i podłogi. Płytki lastryko oferują szeroki wybór kolorów i rozmiarów, aby uzyskać modny wygląd.

Jak kolor wpływa na Twój nastrój?

Psychologia kolorów pokazuje, jak różne kolory wpływają na sposób, w jaki myślimy, czujemy i zachowujemy się. Rozłóżmy to i przyjrzyjmy się efektom każdego koloru…

Więcej…

Stylowe pomysły na niebieskie płytki

Niebieski zawsze był zdecydowanym faworytem jako kolor do dekoracji wnętrz, niosąc ze sobą poczucie chłodu, spokoju, którego nie można znaleźć w wielu innych odcieniach. Jednak w ostatnich latach jego popularność gwałtownie wzrosła, stając się jednym z obowiązkowych kolorów w naszych domach. Pomysły na niebieską kuchnię. Będziemy odkrywać, jak wykorzystać ten wszechstronny i ponadczasowy kolor w różnych odcieniach, aby stworzyć inny wygląd w swojej kulinarnej przestrzeni.

Więcej…

Płytki z efektem łupka

Łupek od lat jest wybieranym przez architektów materiałem na pokrycia dachowe. Był często postrzegany jako doskonały wybór dla starszych domów, teraz jest on integrowany z nowoczesną architekturą i coraz częściej stosowany we wnętrzach jako podłogi, ściany i blaty.

Więcej…