Wnętrza, które pomogą Ci się zrelaksować

Wszystkim nam brakuje możliwości ucieczki do tego idyllicznego schronienia i relaksu w spa, rozpieszczanego od stóp do głów – ale rok 2020 uderzył w nas wszystkich mocno i nadal żyjemy w zamknięciu w całym kraju. Ponieważ w zeszłym roku nasze domy stały się biurem, restauracją, a dla niektórych nawet szkołą, coraz trudniej jest się wyłączyć i mieć trochę ważnego dla siebie czasu. Na szczęście tu właśnie wchodzimy. Przedstawiamy 4 wewnętrzne sztuczki i pomysły na pokój spa, które pomogą Ci stworzyć luksusowe domowe spa, które zamieni Twoje wnętrze w przestrzeń zen.

Oczyść swoją przestrzeń

Zanim będziesz mógł nawet kontemplować relaks w błogości, musisz wyczyścić bałagan – w końcu czysta przestrzeń to czysty umysł.

Postaraj się więc pozbyć niepotrzebnych rzeczy i przedmiotów dekoracyjnych, które od 6 miesięcy gromadzą się w kurzu. Pozbycie się tych przedmiotów, które zaśmiecają każdy pokój, pomoże ci się zrelaksować i odpowiednio przygotować przestrzeń, by stała się bezstresową przystanią.

Jeśli chodzi o relaksujące wnętrza i efektowne pomysły na pokój spa, mniej zawsze znaczy więcej.

Ulepsz swoją łazienkę

Chociaż może się to wydawać kosztowną rzeczą, możesz ulepszyć swoją łazienkę przy niewielkim budżecie.

Proste zmiany, takie jak pomalowanie ściany lub dodanie luster, mogą nadać Twojej łazience większe poczucie czystości i większej przestronności – dwa podstawowe elementy relaksującego wnętrza domu.

Jeśli jednak Twoja łazienka wymaga poważniejszej modernizacji, zaprojektuj pokój z myślą o eskapizmie. Rozumiemy przez to pomieszczenie, które można łatwo odciąć od reszty domu (i świata!), tworząc charakterystyczny klimat przestrzeni, podkreślający jej oddzielenie od innych części wnętrza.

Wprowadź neutralne tony

Wprowadzenie do wnętrza neutralnych, pastelowych tonów z łatwością zmieni każde pomieszczenie w strefę bezstresową.

Uzupełnienie tych kolorów roślinami domowymi i innymi pomysłami na domowe spa może przekształcić ruchliwy wolny pokój we własną przestrzeń zen. Powodzenie będzie zależeć od Twojej kreatywności i inspiracji — możesz albo zachować prostotę, odrobiną farby, albo, aby w pełni cieszyć się luksusowym spa w domu, stworzyć oszałamiającą, kojącą ścianę z pastelowymi płytkami.

Włącz wodociągi

Płynąca woda to biały szum. Oznacza to, że dźwięk delikatnej kapiącej wody lub płynnego przepływu wody może pomóc ukoić twój umysł i doprowadzić ciało do ostatecznego stanu relaksu.

Niezależnie od tego, czy jest to wspaniała ozdoba wodna na zewnątrz, coś subtelniejszego do wnętrza, czy po prostu lista kojących dźwięków wody, okiełznaj moc spokoju wody, aby uzyskać najbardziej relaksującą atmosferę.

Dzięki tym czterem wskazówkom będziesz na dobrej drodze do stworzenia luksusowego spa w domu. Aby uzyskać więcej trików i wskazówek dotyczących wnętrz, zajrzyj do reszty bloga Tiles Direct . I pamiętaj, gdy tylko pojawi się inspiracja, nasza oferta płytek ściennych i podłogowych zawiera wszystko, czego potrzebujesz – niezależnie od Twojego podejścia i stylu.

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…

Interesujące fakty na temat marmuru

Wszyscy wiedzą, że marmur świetnie wygląda, ale jest wiele innych aspektów tego kamienia naturalnego, o których warto się dowiedzieć. Marmur od tysięcy lat zajmuje szczególne miejsce w dziedzinie kamieniarstwa i budownictwa. Prawdopodobnie nauczyliśmy się wszystkiego, czego można się o nim dowiedzieć, ale niektóre fakty są bardziej interesujące niż inne. 

Więcej…

Magia płytek z efektem marmuru

Słowo „luksus” to coś, co oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Jeśli chodzi o przestrzenie domowe, te rzeczy, które określamy jako luksusowe, mogą wahać się od wygodnych, przez piękne wizualnie, po delikatne subtelności. 

Więcej…