Różnica między indyjskim, a włoskim marmurem

Jeśli chodzi o odkrywanie najlepszych odmian marmuru na świecie, pierwsze miejsca zajmuje marmur indyjski i włoski. Oba mają unikalne cechy, które sprawiają, że są znane na całym świecie. Od czasów starożytnych oba marmurowe kamienie dowiodły swojego pięknego istnienia, nawet tysiące km od miejsca ich wydobycia.

Ludzie na całym świecie lubią indyjski i włoski marmur do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Jednak każdy z nich najlepiej prezentuje swoje możliwości, gdy jest zainstalowany we właściwym miejscu. 

Indyjski marmur

Marmur indyjski pochodzi głównie z kamieniołomów Radżastanu, Gudżaratu, Madhya Pradesh i Andhra Pradesh. Te stany są znane z produkcji jednego z najlepszych marmurów na świecie.

Indyjscy dostawcy marmuru zaspokajają wysoki popyt na światowym rynku marmuru.

W szczególności Radżastan jest miejscem dla królewskich odmian marmuru, które niegdyś zdobiły starożytne pałace i fortece. Taj Mahal jest żywym przykładem białego marmuru Makrana wydobywanego z Makrany w Radżastanie.

Inne bogate odmiany indyjskiego marmuru to:

  • Marmur Onyx - jest dostępny w kolorowej białej odmianie i różowych odmianach.
  • Czarny marmur - inny wygląd tego marmuru dodaje wnętrzom czystego luksusu i elegancji.
  • ZIELONY MARMUR - Forest Green i Fantasy Green są podziwiane przez ludzi na całym świecie ze względu na ich naturalną zdolność do tworzenia kojącej atmosfery.
  • Brązowy marmur - Fantasy Brown z niesamowitymi odcieniami kolorów nie występuje nigdzie poza Indiami.
  • Amba White - wydobywany ze stanu Gujarat, ten marmur przypomina geniusz artysty.
  • Indian Satvario - z subtelnymi czarnymi liniami biegnącymi przez błyszczącą białą podstawę zapewnia wyjątkową prostotę .

Włoski marmur

Włoski marmur jest produkowany w północnych Włoszech i eksportowany do różnych części świata. Od renesansowych posągów w muzeach, po współczesne luksusowe domy, włoski marmur robi wrażenie. Miasto Carrara we Włoszech jest jednym z największych producentów włoskiego marmuru.

Niektóre z najpopularniejszych gatunków włoskiego marmuru to:

  • Carrara 
  • Botticino 
  • Calacatta
  • Statuario 

 

 

 

Różnica między marmurem CALACATTA i CARRARA

Jeśli zastanawiasz się nad przebudową lub wykańczaniem nowego domu, ilość wyborów kamienia dla każdego najmniejszego szczegółu może być ogromna. Przy tak wielu opcjach do wyboru i tak drobnych różnicach między nimi, podjęcie jakiejkolwiek decyzji staje się trudne.

W przypadku marmuru Carrara i Calacatta różnice między nimi są dość subtelne i mogą być niezwykle trudne do odróżnienia. Może też być zaskakujące, dlaczego Calacatta jest o wiele droższa niż Carrara.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…