Popularne kolory płytek 2021

Popularny kolor płytek gresowych i ceramicznych stale się zmienia. Osoby, które są gotowe do dekoracji swoich przestrzeni w domu, muszą cały czas zwracać uwagę na trend mody w kolorze płytek. Jaki jest więc najpopularniejszy kolor płytek w 2021 roku? Jaki kolor płytek będzie popularny w 2022 roku i jak nadążyć za trendami mody? Wymienimy 5 najgorętszych trendów kolorystycznych płytek.

Tendencja kolorystyczna płytek nr 1 - szarość
Jako bardzo klasyczny projekt przestrzeni i dopasowania kolorów, szare płytki nie wyjdą z mody przez 10 kolejnych lat, więc szare płytki będą nadal popularnym kolorem płytek w 2022 roku.
Podłoga w holu: niezależnie od tego, czy jest to lekki luksus, czy prosty styl, podłogę w jadalni i salonie można układać z szarymi płytkami, co może stworzyć efekt wizualny na bardzo wysokim poziomie.
Podłoga w kuchni i łazience: Zwykle w kuchni i łazience są matowo-szare płytki podłogowe, oczywiście można je układać za pomocą jednolitego polerowania przedpokoju, efekt jest również bardzo nowoczesny i spektakularny.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 2 - biel
Białe płytki dają wrażenie, że są czyste i zadbane. Płytki marmurowe można wybrać w przepięknej przestrzeni dekoracyjnej, a artystyczne małe, białe płytki można wybrać w prostej przestrzeni. Elegancję i świeżość bieli można dobrać do własnej osobowości.
Przedpokój: Biel nie jest zbyt odporna na zabrudzenia, ale jeśli jesteś sumienny, możesz położyć białe marmurowe płytki podłogowe, możesz również zamontować je jako okładzinę na ścianie telewizora, tak aby przestrzeń była jasna, elegancka, klimatyczna .
Kuchnia i łazienka: Na ścianie kuchni i łazienki, zgodnie z ogólnym stylem, wybierz białe płytki marmurowe lub białe płytki gresowe z imitacją marmuru. Stwórz świeżą i interesującą, jasną i czystą atmosferę życia.

Tendencja kolorystyczna płytek nr 3 - jasnożółte
Żółty daje ludziom poczucie komfortu i ciepła. Jeśli udekorujesz dom żółtymi kafelkami, możesz stworzyć ciepłą i radosną atmosferę w domu. Polecamy szczególnie płytki z jasnożółtego trawertynu lub granitu.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 4 - beżowe
Układanie beżowych płytek w domu to jak przebywanie na plaży przy cichym morzu, które wprawia ludzi w spokój. Dla pracowników biurowych, którzy pracują przez cały dzień przy komputerze, jest to jak najbardziej odpowiedni wybór. Można szybko wyeliminować zmęczenie i zmartwienia.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 5 - brąz
Brązowa płytka wygląda podobnie do drewnianej podłogi, a jeśli ułożysz brązową płytkę w domu, nada przestrzeni nie tylko urok, ale także zaletę odporności na zabrudzenia.


Czy podobają się Tobie te kolory płytek? OtoHurtownia, oferuje produkty z płytek w szerokiej gamie kolorów i odcieni, umożliwiając ożywienie niemal każdego schematu kolorów w modnym stylu. Nasze płytki wyróżniają się wysoką wytrzymałością.

Płytki marmuropodobne

Na platformie otoHurtownia nierzadko zachwycamy się zaletami gresu. Jako sztuczny materiał stanowi praktyczną alternatywę dla kamienia naturalnego. Na rynku jest nieskończona gama płytek gresowych, dlatego staramy się wybierać tylko najbardziej realistyczne, urocze i stylowe opcje, aby nie przytłaczać setkami odmian tego samego. Nasze płytki gresowe - drewnopodobne cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Mamy jednak słabość do płytek z efektami marmuru.

Więcej…

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

Więcej…

Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Więcej…

Jakie płytki do ścian prysznicowych?

Jednym ze sposobów na dodanie wartości do domu jest remont łazienki. Duży prysznic wyłożony kafelkami to absolutny niezbędnik podczas przebudowy lub modernizacji domu. Rano wszyscy pędzimy do pracy, zabieramy dzieci na mecz lub robimy jedną z miliona innych rzeczy. Mamy mało czasu na kąpiel w wannie, dlatego luksusowe prysznice wyłożone kafelkami są obecnie na topie.

Więcej…

Przestrzeń dzięki oświetleniu

Oświetlenie ma największy wpływ na aranżację wnętrz i rozproszenie światła po powierzchni posadzki. Jest to również element, który może przesądzić o sukcesie lub porażce wnętrza dowolnej wielkości. Dobre oświetlenie jest szczególnie ważne w przypadku mniejszych lub bardziej zatłoczonych przestrzeni, dzięki czemu są one większe lub bardziej otwarte bez zmiany ich rzeczywistego rozmiaru. Natomiast większe przestrzenie bez dobrego oświetlenia będą wydawać się mniejsze i mniej atrakcyjne, niż mogłyby być. Aby wnętrze wydawało się wystarczająco większe i dobrze doświetlone, projektanci mogą polegać na metodach maksymalizacji potencjału przestrzeni. Od zastosowania odpowiedniego rodzaju cieniowania i oświetlenia, poprzez umieszczenie ich w najbardziej odpowiednim miejscu, aż po łączenie innych elementów tak, aby jak najlepiej uzupełniały istniejące oświetlenie. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących oświetlenia, aby powiększyć przestrzeń, uczynić ją bardziej stylową i współczesną.

Więcej…

Zasady montażu płytek

Przed zamówieniem i montażem upewnij się, że płytki są odpowiednie do montażu. Upewnij się, że glazurnik jest zaznajomiony z mocowaniem kamienia naturalnego, gresu, kamienia kwarcowego lub mozaiki i że w pełni omówisz swoje wymagania i oczekiwania.

Przed złożeniem zamówienia należy wziąć pod uwagę zapas płytek. Zwykle jest to minimum 10%, co powinno pozwolić na nacięcie i wszelkie drobne uzupełnienie niedoskonałości płytek.

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

Schody z kamienia naturalnego

Niepowtarzalny i luksusowy wygląd schodów z kamienia naturalnego jest prawie niemożliwy do odtworzenia. Wyobraź sobie, że każdego dnia wracasz do domu i wchodzisz po wspaniałych marmurowych schodach. Zalety stosowania kamienia naturalnego na schody nie ograniczają się tylko do estetyki. Inwestycja w schody z kamienia naturalnego może w rzeczywistości przynieść szereg dodatkowych korzyści:

Więcej…