Popularne kolory płytek 2021

Popularny kolor płytek gresowych i ceramicznych stale się zmienia. Osoby, które są gotowe do dekoracji swoich przestrzeni w domu, muszą cały czas zwracać uwagę na trend mody w kolorze płytek. Jaki jest więc najpopularniejszy kolor płytek w 2021 roku? Jaki kolor płytek będzie popularny w 2022 roku i jak nadążyć za trendami mody? Wymienimy 5 najgorętszych trendów kolorystycznych płytek.

Tendencja kolorystyczna płytek nr 1 - szarość
Jako bardzo klasyczny projekt przestrzeni i dopasowania kolorów, szare płytki nie wyjdą z mody przez 10 kolejnych lat, więc szare płytki będą nadal popularnym kolorem płytek w 2022 roku.
Podłoga w holu: niezależnie od tego, czy jest to lekki luksus, czy prosty styl, podłogę w jadalni i salonie można układać z szarymi płytkami, co może stworzyć efekt wizualny na bardzo wysokim poziomie.
Podłoga w kuchni i łazience: Zwykle w kuchni i łazience są matowo-szare płytki podłogowe, oczywiście można je układać za pomocą jednolitego polerowania przedpokoju, efekt jest również bardzo nowoczesny i spektakularny.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 2 - biel
Białe płytki dają wrażenie, że są czyste i zadbane. Płytki marmurowe można wybrać w przepięknej przestrzeni dekoracyjnej, a artystyczne małe, białe płytki można wybrać w prostej przestrzeni. Elegancję i świeżość bieli można dobrać do własnej osobowości.
Przedpokój: Biel nie jest zbyt odporna na zabrudzenia, ale jeśli jesteś sumienny, możesz położyć białe marmurowe płytki podłogowe, możesz również zamontować je jako okładzinę na ścianie telewizora, tak aby przestrzeń była jasna, elegancka, klimatyczna .
Kuchnia i łazienka: Na ścianie kuchni i łazienki, zgodnie z ogólnym stylem, wybierz białe płytki marmurowe lub białe płytki gresowe z imitacją marmuru. Stwórz świeżą i interesującą, jasną i czystą atmosferę życia.

Tendencja kolorystyczna płytek nr 3 - jasnożółte
Żółty daje ludziom poczucie komfortu i ciepła. Jeśli udekorujesz dom żółtymi kafelkami, możesz stworzyć ciepłą i radosną atmosferę w domu. Polecamy szczególnie płytki z jasnożółtego trawertynu lub granitu.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 4 - beżowe
Układanie beżowych płytek w domu to jak przebywanie na plaży przy cichym morzu, które wprawia ludzi w spokój. Dla pracowników biurowych, którzy pracują przez cały dzień przy komputerze, jest to jak najbardziej odpowiedni wybór. Można szybko wyeliminować zmęczenie i zmartwienia.


Tendencja kolorystyczna płytek nr 5 - brąz
Brązowa płytka wygląda podobnie do drewnianej podłogi, a jeśli ułożysz brązową płytkę w domu, nada przestrzeni nie tylko urok, ale także zaletę odporności na zabrudzenia.


Czy podobają się Tobie te kolory płytek? OtoHurtownia, oferuje produkty z płytek w szerokiej gamie kolorów i odcieni, umożliwiając ożywienie niemal każdego schematu kolorów w modnym stylu. Nasze płytki wyróżniają się wysoką wytrzymałością.

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Kolorowe płytki łazienkowe

Łazienka. Bardzo często z niej korzystamy, a najważniejszym wykończeniem w łazience są właśnie płytki. Elegancka podłoga w łazience wyłożona płytkami gresowymi. Kluczem jest kolor płytek. Omówimy 3 sposoby wyboru i kupowania kolorowych płytek łazienkowych.

Więcej…

Projektowanie z elementami natury

Spędzanie czasu na łonie natury zostało naukowo udowodnione, aby zmniejszyć poziom stresu, pomaga odnaleźć klarowność, odmładza ciało i umysł. Jednym z powodów, dla których natura jest tak cenna, jest to, że zmusza twój umysł do odłączenia się i wejścia w coś, co zostało nazwane stanem zen. Wejście w stan Zen pozwala ciału i umysłowi się zregenerować.

Wprowadzenie naturalnych elementów do domu może pomóc stworzyć poczucie relaksu i pomóc w stworzeniu mniej stresującego środowiska. Obejmuje to ograniczanie elektroniki do minimum, ukrywanie jej, a nawet projektowanie strefy bez technologii.

Więcej…

Okładzina ścienna z łupka

Panele elewacyjne z łupka są idealnym rozwiązaniem zarówno dla ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Naturalne właściwości tego wyjątkowego materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych systemów okładzinowych na rynku. Architekci uważają okładzinę z naturalnego łupka za optymalny materiał do budowy. Dzięki swojej wysokiej wydajności, niewielkiej konserwacji i trwałości, płytki łupkowe stały się wyróżniającym elementem nowoczesnego wzornictwa.

Więcej…

Plusy i minusy trawertynu

Wiele osób uważa, że ​​marmur i trawertyn to to samo. Marmur pochodzi z kamienia metamorficznego w wyniku poddania wapienia ogromnemu ciśnieniu przez długi czas. Trawertyn wywodzi się ze źródeł mineralnych, zwłaszcza gorących. Trawertyn ma bardziej rustykalny wygląd w przeciwieństwie do wyrafinowanego wyglądu marmuru.

W zależności od osobistych preferencji, trawertyn może okazać się doskonałym materiałem do zastosowania w Twoim domu, czy to w postaci parapetów, płytek, okładzin kamiennych, podłóg i innych. Koloseum jest zbudowane z prawie całego trawertynu, co udowadnia, że ​​wytrzymuje próbę czasu.

Więcej…

Blaty z czarnego granitu

Chcesz nadać kuchni lub łazience odważny, elegancki lub nowoczesny wygląd? W takim przypadku blaty z czarnego granitu mogą być dokładnym rodzajem materiału, którego szukasz. Większość nie zdaje sobie sprawy, że wybór blatów może wpłynąć na cały projekt pomieszczenia lub go zepsuć. Wybór blatów odgrywa również kluczową rolę w zapewnieniu wartości i funkcjonalności w kuchni lub łazience, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje, a następnie ostrożnie dokonać wyboru. W celu określenia, czy blaty z czarnego granitu jest odpowiedni dla Ciebie, warto uporządkować zalety i wady, a następnie zdecydować, czy dobrze odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej…

Samodzielne usuwanie płytek

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne usunięcie płytek ze ściany lub podłogi. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy przeprowadzamy rozbiórkę dekoracji wnętrz? W tym artykule omawiamy kilka wskazówek dotyczących rozbiórki płytek i omawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego usuwania płytek gresowych lub ceramicznych.

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Są również znane ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz instalacji i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 10 typowych pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…