Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Trzy sposoby układania gresu grubości 20mm

Płytki z gresu 20 mm (formaty 60×60 cm lub 45×90 cm), wytrzymują ciężar ponad 1000 kg. Taka płytka nadaje się nie tylko do klasycznego, ale także do okładzin basenów i stref parkingowych. Gres o grubości 20 mm można montować również metodą suchą: na posadzkę tarasów, na powierzchni eksploatowanych dachów płaskich oraz jako pokrycie ścieżek ogrodowych.

Gres o grubości 20 mm charakteryzuje się długą żywotnością oraz doskonałymi właściwościami eksploatacyjnymi i estetycznymi. W sferze układania zewnętrznego na powierzchniach zdecydowanie przewyższa inne materiały, w tym kamień naturalny. Powierzchnia płytek charakteryzuje się dużą odpornością na poślizg, działanie soli, kwasów i innych substancji reaktywnych. Minimalna absorpcja wilgoci, nawet w porównaniu z naturalnym granitem, zapobiega tworzeniu się pleśni i mchu na materiale, a długa gama odcieni i wzorów przekracza dostępny wybór naturalnych wzorów drewna i kamienia. Poza tym podobieństwo gresu do materiałów naturalnych daje duże możliwości jego zastosowania w projektowaniu krajobrazu i konstrukcjach budowlanych.
Gres o grubości 20 mm wyróżnia się niezwykłą łatwością układania. W razie potrzeby płytkę gresową o wadze 16-18 kg, układaną metodą suchą, można w kilka sekund zamontować lub zdjąć (w celu ponownego montażu) bez konieczności wykonywania skomplikowanych prac budowlanych.

TRZY SPOSOBY MONTAŻU GRESU

Sposób układania płytek dobierany jest w zależności od przeznaczenia i trybu pracy nawierzchni. Najczęściej stosowane metody:
• Montaż metodą suchą na trawie, piasku, ziemi lub żwirze służy do tworzenia chodników i otwartych przestrzeni do wypoczynku w ogrodzie. Możliwość okresowego i sezonowego zastosowania zagęszczonego gresu do okładzin tarasów, patio i innych podobnych konstrukcji.
• Tradycyjny montaż na klej jest odpowiedni dla ulic i budynków o dużym i intensywnym ruchu na powierzchni. Tradycyjny gres pogrubiony ma zapotrzebowanie w organizacji parkingów, przy obiektach użyteczności publicznej, przemysłowych, basenach itp.
• Układanie na plastikowych wspornikach to doskonała metoda, gdy zdecydowałeś się na montaż podłóg podniesionych z możliwością posiadania ukrytych sieci. W takim przypadku pomiędzy powierzchnią podstawy, a płytką pozostaje otwarta przestrzeń, w której można umieścić kable elektryczne, rury wodne i inne instalacje. Jednocześnie fugi między płytkami pozostają otwarte i służą do odprowadzania opadów. Taki sposób montażu jest pożądany przy ulepszaniu eksploatowanych dachów, a także tarasów.

MONTAŻ ZAGĘSZCZONEGO GRESU METODĄ SUCHĄ

W przypadku montażu gresu na sucho konieczne jest zapewnienie odprowadzenia wody do normalnej eksploatacji posadzki. W tym celu stosuje się drenaż i tworzy się nachylenie powierzchni podłoża warstwy gruntowej. Ponadto, aby zapobiec kiełkowaniu korzeni roślin i oddzielić warstwę drenażową od podłoża, szeroko rozpowszechnione jest stosowanie geowłókniny.
• Układanie na sucho na ziemi (żwir). Najpierw usuń warstwę gruntu o grubości 15-20 cm i ubij podstawę, zapewniając 2% nachylenie do odprowadzania wody. Na dnie zagłębienia układa się warstwę geowłókniny, powyżej której układa się żwir lub tłuczeń o frakcji 15-35 mm warstwą 8-12 cm, a następnie ubija. Następnie ułożyć kolejną warstwę geowłókniny z warstwą nośną z 4-8 mm żwiru o grubości 5 cm i ponownie ubić, zachowując 2% spadek. Płytki gresowe układać na żwirze, pozostawiając spoiny o grubości 5 mm. Aby uzyskać lepszą przyczepność do warstwy nośnej, postukaj w płytkę za pomocą gumowego młotka. W razie potrzeby należy zamknąć spoiny płytek piaskiem przemytym lub polimerycznym, który przepuszcza wodę. Spoiny o grubości 2-3 cm lub większej można pozostawić puste.
• Suche układanie na trawie. Po pierwsze ważne jest, aby usunąć wierzchnią warstwę gleby z powierzchni trawnika warstwą 5-6 cm, co dokładnie odpowiada rozmiarowi płytki. Następnie należy dobić podłoże i ułożyć warstwę nośną z frakcji żwiru 4-8 mm tak, aby przy montażu płytki 20 mm wysokość skoszonej trawy znajdowała się co najmniej 1 cm nad powierzchnią gresu. Zalecana grubość spoin między płytkami, na których zwykle układany jest trawnik, powinna wynosić od 2 cm.
• Suche układanie na piasku. Na piasku można ułożyć płytkę o grubości 20 mm, np. w stronę plaży. Wystarczy wyrównać piasek i dokładnie ułożyć płytkę, pozostawiając fugi o grubości co najmniej 2 cm. Następnie nie zapomnij ostukać płytek gumowym młotkiem i wyrównać.

TRADYCYJNY MONTAŻ NA KLEJU

• Przygotowanie bazy. Zewnętrzne gresy zagęszczone można układać na specjalnie przygotowanym wylewce zespolonej o grubości 5 cm wzmocnionej siatką metalową. Wygodnie będzie układać na betonowej podstawie o grubości 10-15 cm, którą wylewa się na 10 cm warstwę tłucznia lub żwiru o frakcji 15-35 mm. Grubość i skład warstw może się zmieniać w zależności od oczekiwanego obciążenia powierzchni. Podobnie jak w poprzednim przypadku, do wyprowadzenia wody wymagane jest nachylenie 2%.
• Układanie płytek. Montaż odbywa się według standardowej technologii nakładania mieszanki klejowej ząbkowaną szpachelką na powierzchnię gresu . Generalnie do układania gresu zewnętrznego stosuje się różne rodzaje elastycznych mieszanek klejowych na bazie cementu. Spoiny o grubości 4-5 mm wykonuje się za pomocą zewnętrznych zapraw cementowych. Ponadto ważne jest, aby co 10-15 m² pozostawić szczeliny dylatacyjne w płytkach.

UKŁADANIE NA PLASTIKOWYCH WSPORNIKACH (MONTAŻ NA PODNIESIONEJ PODŁODZE)

• Przygotowanie bazy. Montaż gresu na podporach z tworzywa sztucznego odbywa się na już przygotowanej powierzchni. W przypadku użytkowania na zewnątrz, np. na dachu lub na otwartym tarasie, powierzchnia musi być pokryta materiałem hydroizolacyjnym i mieć 2% spadek do odprowadzania wody.
• Montaż podpór. Aby to zrobić, użyj zestawu stałych lub regulowanych plastikowych podpór. Montuje się je bezpośrednio na podłożu i umieszcza w miejscach, w których stykają się ze sobą naroża czterech sąsiadujących ze sobą boków płytek.
• Układanie płytek. Po zamontowaniu podpór ułóż na nich kolejno płytkę i sprawdź równość powierzchni. W celu usunięcia wilgoci i opadów należy ułożyć płytki ze spadkiem około 1,5%. Położenie i nachylenie płytek regulujemy w zależności od rodzaju podpór za pomocą dodatkowych akcesoriów lub elementów samej podłogi podniesionej. W miejscach przyklejenia okładziny z płytek do ścian podpory są odcinane. Spoiny między płytkami, które określa szerokość rozpieracza podpór (zwykle 3-5 mm), pozostawia się puste.
Jak już wspomniano, w przestrzeni między płytkami, a podłożem można umieścić media. Zalecana wysokość podparcia dla płytek 60×60 cm nie powinna przekraczać 10 cm. W przypadku stosowania podpór o wysokości powyżej 10 cm należy na odwrotnej stronie przykleić siatkę z włókna szklanego dla lepszego wzmocnienia płytek. Poza tym, jeśli wysokość podpór wynosi od 20 do 30 cm, do wzmocnienia gresu należy przykleić blachę ocynkowaną lub zastosować piąty wspornik na środku płytki.

 

Tworzenie przestrzeni na świeżym powietrzu

Gdy żonkile zaczynają kwitnąć, a słońce zaczyna się wymykać, teraz może być właściwy moment, aby zacząć myśleć o upiększeniu swojej przestrzeni na świeżym powietrzu – a my mamy kilka nowoczesnych pomysłów na ogród, które pomogą Ci puścić wodze kreatywności. Od podstaw aranżacji ogrodów po pomysły na małe ogrody, popularne trendy kolorystyczne i nie tylko, pomożemy Ci stworzyć najlepszą przestrzeń społeczną na świeżym powietrzu, która stanowi idealną domową przystań na wiosnę i lato.

Więcej…

Sposoby układania płytek na 7 różnych wzorów

Wiedza o tym, jak układać płytki, jest często kluczowa. Układanie ich w niewłaściwy wzór może sprawić, że pomieszczenie stanie się nieuporządkowane, zaburzając piękny wystrój i otoczenie.
Przedstawiamy różne rodzaje wzorów płytek zarówno dla płytek ściennych, jak i podłogowych, które zyskują popularność w 2021 roku.

Więcej…

Używanie, mieszanie i nakładanie zaprawy brokatowej

Fugowanie płytek po ich zamocowaniu jest niezbędnym etapem montażu płytek, ale ten najważniejszy materiał uszczelniający nie musi dotyczyć wyłącznie praktycznej strony rzeczy. O nie, rzeczywiście. Fugi współczesne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Ale jeśli szukasz wykończenia, które doda natychmiastowego blasku obszarom wyłożonym kafelkami, dodatki do fug brokatowych są dobrym rozwiązaniem.

Więcej…