Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Jak czyścić płytki zewnętrzne ?

Czyszczenie płytek zewnętrznych może być czasami uważane za pracochłonną i czasochłonną pracę, która często jest zaniedbywana. Z biegiem czasu nasze płytki zewnętrzne nieco tracą na wyglądzie od żywiołów. Utrzymuj swoje płytki zewnętrzne w czystości przez cały rok, abyś mógł cieszyć się nimi siedząc w ogrodzie. Dzięki odpowiednim środkom czyszczącym, możesz znacznie ułatwić utrzymanie płytek w najlepszym stanie.

Narzędzia i produkty do czyszczenia płytek zewnętrznych

Chociaż ta lista nie jest wyczerpująca, oto niektóre z podstawowych, których będziesz potrzebować:
-Miotła
-Szczotka ze sztywnym włosiem
-Wiaderko
-Gumowe rękawiczki
-Środek do czyszczenia płytek
-Dmuchawa do liści
-Myjka ciśnieniowa
-Wąż gumowy
-Wycieraczka gumowa

Stosowanie płytek gresowych na zewnątrz

Obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania płytkami zewnętrznymi, ponieważ klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych betonowych chodników i płyt, które są tak powszechne w większości ogrodów.
Istnieje ogromna liczba korzyści z wyboru płytek zewnętrznych, od ich właściwości antypoślizgowych i unikalnych wzorów. Płytki gresowe zewnętrzne są odporne na mróz i plamy, dzięki czemu Twój idylliczny ogród nie zostanie zniszczony przez zimę.
Jedną z głównych zalet płytek zewnętrznych w porównaniu z bardziej tradycyjnymi nawierzchniami zewnętrznymi jest to, że są łatwe do czyszczenia, ponieważ brud, pleśń i glony można łatwo zmyć za pomocą środków czyszczących, bez konieczności korzystania z myjki ciśnieniowej.

Przygotowanie

Przed nałożeniem jakichkolwiek środków czyszczących na płytki, niezwykle ważne jest, aby usunąć luźne zanieczyszczenia, takie jak liście, gałązki i brud, które nagromadziły się od ostatniego czyszczenia.
Użyj miotły, aby to wszystko zmieść lub wyjmij dmuchawę do liści i upewnij się, że wszystkie zanieczyszczenia nie staną Ci na drodze, jeśli chodzi o mycie płytek.
Czyszczenie lekkiego brudu, pleśni i glonów na tarasie
Teraz, gdy Twoje patio zostało oczyszczone z liści i gałązek, możesz zauważyć, że na Twoich płytkach powstała warstwa pleśni, mchu lub glonów. Aby rozpocząć, nałóż produkt czyszczący bezpośrednio na płytki bez rozcieńczania i pozostaw na co najmniej godzinę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Następnie polej płytki wodą i użyj krótkiej szczotki o sztywnym włosiu, aby rozprowadzić środek czyszczący na płytkach i wymieszać pozostały brud i zanieczyszczenia.
Dobrze spłucz obszar dużą ilością wody i pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem jakichkolwiek impregnatów.

Impregnacja płytek zewnętrznych

Niektóre płytki, takie jak płytki gresowe, mogą nie wymagać impregnacji dzięki procesowi produkcji, który skutecznie uszczelnia płytki przez cały okres ich użytkowania. Jeśli jednak masz kostkę brukową wykonaną z kamienia, łupka lub marmuru, nałożenie środka zabezpieczającego pomoże utrzymać Twoje płytki w doskonałym stanie przez wiele lat.
Aby nałożyć produkt, upewnij się, że obszar został całkowicie oczyszczony i pozostawiony do wyschnięcia. Nakładaj za pomocą miękkiego pędzla lub szmatki i pozostaw co najmniej dwie godziny między warstwami. Po około godzinie przetrzyj powierzchnię miękką, niestrzępiącą się szmatką, aby usunąć nadmiar szczeliwa. Po dwóch godzinach produkt powinien wyschnąć, ale osiągnięcie pełnej odporności może potrwać do trzech dni.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz, aby pomóc w uporządkowaniu płytek na czas lata i utrzymaniu ich w doskonałym stanie przez cały rok.

Przewodnik po podłogach: płytki marmurowe

Znany jako klasyczny i luksusowy materiał, będziemy zagłębiać się w ich najlepsze cechy, praktyczne właściwości i wyjątkową wszechstronność, a także zaczerpniemy mnóstwo inspiracji, jak zachwycać się marmurowymi płytkami podłogowymi w Twoim domu.

Więcej…

Zewnętrzna kuchnia z płytek

Kuchnie na świeżym powietrzu zyskują na popularności jako sposób na stworzenie większej przestrzeni życiowej na zewnątrz i lepsze cieszenie się pięknem natury.

Więcej…

Jak zabudować balkon i w pełni go wykorzystać?

Zwykłe budynki mieszkalne nie mają podwórka, więc prywatna przestrzeń zewnętrzna to marzenie większości ludzi mieszkających w mieszkaniach miejskich - nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie. Jeśli masz szczęście, że masz duży balkon, czy zdecydowałbyś się go zabudować? Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły na ogrodzone balkony i inspiracje dotyczące dekoracji, a także kilka wskazówek, jak zabudować balkon i jak w pełni wykorzystać przestrzeń.

Więcej…