Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Fugi z brokatem. Jak dodać brokat do fugi?

Nadanie płytkom osobistego charakteru nie kończy się na ich wyborze. Użycie brokatowej fugi to doskonały sposób na dodanie wyjątkowego blasku Twoim płytkom. Dzięki naszemu przewodnikowi w zastosowaniu fug brokatowych, możesz dowiedzieć się dokładnie, jak osiągnąć efekt brokatu w fudze.

Wymagane produkty:
Mapei Kerapoxy Design https://www.mapei.com/pl/pl/produkty-i-rozwiazania/lista-produktow/informacje-o-produktach/kerapoxy-design
Mapei Glitter https://www.mapei.com/pl/pl/produkty-i-rozwiazania/lista-produktow/informacje-o-produktach/mapeglitter
Mapei Kerapoxy Cleaner w sprayu https://www.mapei.com/pl/pl/produkty-i-rozwiazania/lista-produktow/informacje-o-produktach/ultracare-kerapoxy-cleaner


Wymagane narzędzia i akcesoria:
-Arkusz ochronny podłogi
-Rękawice ochronne
-Szpachelka
-Mieszadło mechaniczne
-Paca z twardej gumy
-2x Wiadra wody
-2x gąbki
-Ściereczka z mikrofibry

Przygotowanie i nakładanie zaprawy brokatowej

Przed rozpoczęciem procesu dodawania nowej fugi do płytek należy usunąć wszelkie istniejące fugi lub luźne materiały ze spoin płytek. Używając folii ochronnej do podłogi, upewnij się, że cała podłoga wokół obszaru, który chcesz fugować, jest przykryta i zabezpieczona przed rozlaniem.

Przygotuj zaprawę brokatową

Podczas przygotowywania zaprawy należy nosić rękawice ochronne. Po otwarciu Mapei Kerapoxy Design Tub zobaczysz dwa elementy; wypełniacz i utwardzacz reakcyjny.

Wyjmij mniejszą tubkę utwardzacza reakcyjnego i dodaj szpatułkę do większej tuby wypełniacza.

Przy powolnym wiązaniu użyj mieszadła mechanicznego do wymieszania dwóch składników zaprawy. Należy to mieszać przez 3-4 minuty, aby dobrze połączyć się w gładką pastę.

Gdy fuga zostanie dobrze wymieszana, nadszedł czas na dodanie brokatu Mapei. Możesz dodać 1-3 saszetki brokatu, ale zalecamy 2 saszetki dla najlepszych efektów brokatu! Wsyp saszetki do pojemnika z zaprawą i dobrze wmieszaj w mieszankę, składając brokat szpatułką.

Używając mieszadła mechanicznego na tym samym powolnym ustawieniu, powoli wymieszaj brokat z mieszanką zaczynu, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie brokatu w produkcie.

Zastosuj zaprawę brokatową do płytek

Gdy będziesz zadowolony z mieszanki, fuga będzie działała przez około 45 minut, więc następnym krokiem jest rozpoczęcie nakładania zaprawy brokatowej na płytki. W tym celu należy użyć pacy z twardej gumy, aby zebrać mieszankę fugową i nałożyć na spoiny płytek. Metoda aplikacji zależy wyłącznie od osobistych preferencji, chociaż zalecamy ustawienie gumowej pacy pod kątem, aby podczas aplikacji produktu usunięto powietrze ze spoin.

Nałóż produkt na wszystkie płytki, upewniając się, że wszystkie połączenia są zakryte. Nie martw się o pokrycie płytek fugą, ponieważ zostanie ona usunięta w kolejnych krokach.

Usuń nadmiar fugi brokatowej z powierzchni płytek
Po wypełnieniu fugą wszystkich spoin, nadmiar fugi należy usunąć z powierzchni płytek, przyciskając gumową pacą po przekątnej, pod kątem 45 stopni. W tym momencie musisz uważać, aby usunąć tylko zaprawę z powierzchni, a nie zaprawę połączeń płytek.

Wytrzyj płytki

Zaczniesz widzieć, jak fuga zaczyna wysychać na powierzchni płytki; oznacza to, że płytki są gotowe do umycia, aby odsłonić suchą fugę brokatową.

Napełnij swoje dwa wiadra czystą wodą i włóż gąbkę do każdego wiadra.
Za pomocą pierwszej gąbki namocz trochę wody z pierwszego wiadra i zacznij wycierać fugę z powierzchni płytki okrężnymi ruchami. Pamiętaj, aby regularnie płukać gąbkę w pierwszym wiadrze, aby zaprawa nie była rozprowadzana po powierzchni; celem jest usunięcie większości nadmiaru produktu z płytek. Za pomocą drugiej gąbki ponownie przetrzyj płytki czystą wodą z drugiego wiadra. Wykonując ruch ukośny i regularnie obracając gąbkę, upewnij się, że większość pozostałości produktu została usunięta.
Wskazówki dla uzyskania najlepszych efektów zaprawy brokatowej:
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, całą tubę Mapei Kerapoxy Design Grout należy wymieszać przed użyciem. Mieszanie części jest możliwe, jednak konieczne byłoby odważenie materiałów i wymaganego dozowania za pomocą skalibrowanej wagi cyfrowej, aby upewnić się, że proporcje użytego produktu są prawidłowe.
Podczas nakładania fugi na płytki, staraj się jak najmocniej zagęścić fugę brokatową w spoinach, aby uzyskać pełną fugę produktu.
Jeśli po umyciu wodą nadal widoczny jest drobny film pozostawiony na powierzchni płytki, zalecamy użycie preparatu Mapei Kerapoxy cleaner do usunięcia pozostałości fugi następnego dnia po fugowaniu.
Użycie sprayu czyszczącego Kerapoxy jest naprawdę łatwe w użyciu, wystarczy nałożyć na ścianę za pomocą butelki z rozpylaczem i pozostawić na powierzchni płytki na wystarczającą ilość czasu, aby zmiękczyć materiał powierzchni.
Następnie użyj czystej ściereczki z mikrofibry okrężnymi ruchami, aby wypolerować powierzchnię płytki na czyste i lśniące wykończenie.
Po całkowitym utwardzeniu zaprawy brokatowej Mapei zapewnia doskonałą odporność na plamy i staje się łatwą do czyszczenia powierzchnią, jednocześnie dodając płytkom osobistego charakteru.

Trendy płytek, na które należy zwrócić uwagę

Często możemy szybko spojrzeć na kuchnię i skojarzyć jej projekt z konkretną epoką — możesz na przykład przypomnieć sobie żółte lodówki z lat 70. lub czasy, gdy kafelki metra zaczęły dominować w XXI wieku.

Więcej…

Kolekcja płytek OPOCZNO - Essential Grey

Jak sprawić, że salon będzie pełen elegancji i odważnego designu? 

Urządzając takie wnętrze warto zachować balans pomiędzy nowoczesnym klimatem, a odrobiną ekstrawaganckiego artyzmu. Wielkoformatowe gresy położone zarówno na ścianę jak i podłogę pozwolą uzyskać spektakularny efekt total look.
Więcej…

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne polegają na wylaniu żywicy epoksydowej na powierzchnię betonu, która następnie twardnieje i tworzy mocną warstwę ochronną. Wykorzystywane są w przestrzeniach handlowych i przemysłowych, ze względu na trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Mogą być stosowane również w przestrzeniach mieszkalnych.

Więcej…