Posadzki kuchenne

Rodzaj podłóg w kuchni może wpłynąć na ogólny wygląd tego najbardziej centralnego pomieszczenia w domu lub zmienić go. Planując wymianę starych podłóg, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące materiału, koloru, stylu i konserwacji.

Nie ma dobrego lub złego rodzaju podłogi kuchennej, ale są style i trendy, które są bardziej popularne i nie bez powodu. Zapoznaj się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi podłóg kuchennych. Gdy nadejdzie czas na wymianę podłóg, będziesz wystarczająco wykształcony i pewny siebie, aby wybrać nowoczesne i gustowne materiały na podłogę.

Czarna skórzana płytka
Czarna skórzana płytka to trend, który jest wyjątkowy, ale także bardzo elegancki. Chociaż te podłogi są ładne, powinieneś wiedzieć, że ich pielęgnacja wymaga więcej wysiłku. Instrukcja pielęgnacji obejmuje mycie podłóg wodą destylowaną i odkurzanie ich co miesiąc miękką szczotką z włosia. Bardzo ważne jest również szybkie sprzątanie wycieków, aby uniknąć plam i kosztownych napraw .

Czarne podłogi to odważny wybór do kuchni, ponieważ jest to kolor, który nie ukrywa brudu i plam. Czarna skórzana płytka prezentuje luksusowy, wysokiej klasy wygląd, ale nie daj się zwieść.

Płytki gresowe imitujące drewno
Jeśli szukasz trwałej i łatwej w utrzymaniu podłogi, ta opcja może Ci się spodobać. Mowa o płytce gresowej, która wygląda jak drewno. Bogata kolorystyka i szczegółowe usłojenie sprawiają, że wygląda bardzo realistycznie.

Panele podłogowe
Instalowanie podłóg z imitacji drewna w kuchni jest nadal korzystnym trendem wśród właścicieli domów. Drewniane imitacje podłogi inspirowane są w kierunku bardziej egzotycznych gatunków, na przykład orzesznika, wiśni i orzecha włoskiego. Panele podłogowe są estetyczne i idealne dla właścicieli domów poszukujących różnorodnego stylu.

 

Kamień naturalny
Kamień naturalny jest kosztowną i wysokiej klasy opcją podłogową, ale jest absolutnie oszałamiający. Kamień naturalny (w tym marmur lub granit) jest ponadczasowy, trwały i łatwy do czyszczenia. Eksperci sugerują użycie większych formatów, które zapewniają jednolity, imponujący wygląd i mniej fug do czyszczenia.

Jak NIE układać płytek?

Niewłaściwe ułożenie płytek wiąże się z marnotrawieniem czasu i pieniędzy, a przede wszystkim może znacząco wpłynąć na ogólny styl wnętrza. Co gorsza, może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, gdyż nierówności na powierzchni mogą prowadzić do potknięć i upadków. Dla pasjonatów płytek, myśl o nieprawidłowym układzie może wywoływać niepokój nawet w nocy! Dlatego jesteśmy tutaj, aby służyć pomocną ręką. Układanie płytek może być stosunkowo łatwe, jeśli wykonane jest zgodnie z zasadami, jednak jeśli próbowałeś samodzielnie zająć się tym zadaniem bez odpowiedniego doświadczenia, istnieje ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Więcej…

Wskazówki dotyczące stylowej jadalni

Jadalnia to centrum towarzyskie Twojego domu. To idealne miejsce do organizowania świątecznych posiłków, rozmów z gośćmi oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego dekorując jadalnię, powinieneś stworzyć wygodne i zachęcające miejsce, w którym będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi chwilami. Niezależnie od tego, czy układ jadalni wymaga renowacji, czy tylko kilku podstawowych ulepszeń projektu, mamy 5 wspaniałych pomysłów i wskazówek dotyczących wystroju jadalni. Mamy dla Was inspirację do natychmiastowego uzyskania nowoczesnej i stylowej jadalni.

Więcej…

Gres Slim: Unikalna elegancja - odkryj piękno i funkcjonalność

Gresy slim - rewolucyjna alternatywa w świecie wykończeń powierzchniowych. Piękno ukryte w 5 milimetrach czystego designu. Oto niewielki, lecz niezwykle elegancki świat naszych płyt typu slim. Fenomen trendu na gresy o cienkich krawędziach zdobył uznanie z kilku istotnych powodów. Zanim jednak zagłębimy się w techniczne niuanse, przyjrzyjmy się bliżej istotnemu, estetycznemu aspektowi tych płytek. Mimo pozornej delikatności, te kafle znajdują swoje zastosowanie zarówno na ścianach, jak i podłogach. Bogactwo wzorów i odcieni sprawia, że łatwo dostosujesz je do swojego ulubionego stylu aranżacyjnego. Wprowadzając je do swojego wnętrza, otwierasz przed sobą drzwi do kreatywnego projektowania. Płyty slim to nie tylko element dekoracyjny, lecz także funkcjonalny. Niezwykle elastyczne, sprawdzają się zarówno w układaniu na płasko, jak i w przestrzeniach na planie łuku. Ich wszechstronność zaskakuje – można je kłaść zarówno tradycyjnie, jak i eksperymentować z nietypowymi kształtami. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć unikalne aranżacje, odzwierciedlające ich indywidualny gust.

Więcej…

Pomysły na wykończenie wnęk ściennych. Kontrast czy spójność?

W dzisiejszych czasach, gdy dbałość o detale i wyjątkowość aranżacji przekształca się w kluczowy element wzornictwa wnętrz, coraz częściej kierujemy nasze kroki w stronę nietypowych rozwiązań, które nadają naszym pomieszczeniom charakter i indywidualny styl. Jednym z takich rozwiązań są nieregularne wykończenia ścian, które tworzą fascynujące wnęki. To właśnie w tych niszach otwiera się przed nami przestrzeń do wyrażenia naszej kreatywności i unikalności, nadając naszemu domowi niepowtarzalny wygląd.

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Znane są ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz montażu i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 9 pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…

Budowa oraz jakość płytek ceramicznych i gresowych

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między dwoma najpopularniejszymi formami płytek - ceramicznymi i gresowymi - i nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich podobny wygląd. Nie daj się jednak zwieść, ponieważ istnieje wiele różnic między tymi dwoma typami płytek.

Więcej…

Jak łączyć kolory płytek?

Decydowanie się na projekt wystroju wnętrza w domu może być trudnym zadaniem, ale połączenie płytek w pary może być warte wysiłku, aby ostatecznie uzyskać oszałamiający efekt.

Więcej…

Czy można przykleić płytkę do płyty kartonowo-gipsowej?

Może się wydawać, że płytka na płycie kartonowo-gipsowej nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ płyta kg po prostu nie wydaje się być wystarczająco wytrzymała, aby poradzić sobie z płytkami.

Więcej…

Płytki trawertynowe z kamienia naturalnego

Trawertyn jest jedną z najpopularniejszych kamieni naturalnych i to z wielu powodów. Dzięki szerokiej gamie ciepłych, ziemistych kolorów do wyboru, w tym; kremowy i biały, mamy szeroką gamę dopasowaną do wybranej przez Ciebie kolorystyki.

Więcej…

Jak układać mozaiki ?

Mozaiki ze szkła to szczególnie popularny sposób na wprowadzenie szkła do łazienek i kuchni. Mogą być stosowane na dużych powierzchniach, alternatywnie mogą być wykorzystane do podkreślenia konkretnej ściany lub obiektu lub jako obramowanie.

Więcej…