Płytki z efektem łupka

Łupek od lat jest wybieranym przez architektów materiałem na pokrycia dachowe. Był często postrzegany jako doskonały wybór dla starszych domów, teraz jest on integrowany z nowoczesną architekturą i coraz częściej stosowany we wnętrzach jako podłogi, ściany i blaty.

Więcej…

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…

Marmur w łazience

Niezależnie od tego, czy planujesz przebudowę łazienki, czy projektujesz zupełnie nowe pomieszczenie od podstaw, wybór materiałów budowlanych może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, wartość i styl. Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę, która zachwyci członków Twojej rodziny i gości za każdym razem, a jednocześnie zapewni, że wytrzyma próbę czasu, marmur jest doskonałym materiałem do rozważenia. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto poważnie rozważyć wybór marmuru do wykorzystania w łazience. 

Więcej…

Q&A płytek ceramicznych

Kwadratowy, prostokątny, sześciokątny, matowy, błyszczący. Trudno wymyślić bardziej wszechstronny materiał podłogowy niż płytki. Znane są ze swojej wysokiej trwałości, łatwości konserwacji oraz montażu i należą do najczęstszych wyborów do pokrywania podłóg i ścian. Poniżej znajduje się 9 pytań i odpowiedzi dotyczących płytek ceramicznych:

Więcej…

Rzemieślnicza produkcja płytek

Płytki cementowe to płytki produkowane w całości ręcznie z surowców na bazie cementu. Stworzony w połowie XIX wieku w Hiszpanii i szeroko stosowany w Europie i Ameryce, jest uniwersalną opcją, która może być stosowana nie tylko w miejscach publicznych, takich jak place i chodniki, ale także we wnętrzach, w tym podłogach, ścianach i meblach. Ich wszechstronność wynika z faktu, że są one wysoce konfigurowalne, od kolorów i wzorów po geometrię i wymiary. Poniżej techniczne wyjaśnienie płytek cementowych, ich produkcji i montażu.

Więcej…

Taras zimą: montaż i konserwacja płytek gresowych i klinkierowych

Zabezpieczenie tarasu przed zimą jest kluczowe z kilku powodów, które sprawiają, że ta czynność nie powinna być przez nas pomijana. Przede wszystkim, odpowiednie przygotowanie tarasu na zimę pozwala ochronić jego powierzchnię przed destrukcyjnym wpływem mrozu i wilgoci, co jest niezbędne niezależnie od użytych materiałów. Nawet najwyższej jakości materiały, takie jak płytki gresowe czy klinkierowe, znane ze swojej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, mogą ulec zniszczeniu bez odpowiedniej ochrony.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Trendy płytek łazienkowych 2023

Wybór płytki do łazienki nie jest taki prosty. Jest tak wiele różnych wzorów pod względem formy, koloru i faktury, że można się zgubić w wyborze.
Jeśli wcześniej płytki były niezbędnym elementem funkcjonalnym mokrego pomieszczenia, to dziś staramy się podążać za trendami płytek łazienkowych . Przy wyborze materiału najważniejszy jest design, moda i uroda.

Więcej…

Płytki Kumiko OLED

Japońska projektantka Michiru Tanaka zaprezentowała nowy projekt we współpracy z producentem oświetlenia Kaneka. Stworzyła płytkę ze stali nierdzewnej, która może służyć zarówno jako OLED, jak i lustro. Absolwentka Tokijskiego Uniwersytetu Artystycznego Musashino, Tanaka zajmowała się oświetleniem architektonicznym, a jej projekty obejmują zarówno instalacje komercyjne, oświetlenie w muzeach, jak i projektowanie produktów. Płytki Kumiko są połączeniem inspiracji, począwszy od tradycyjnej japońskiej architektury oraz techniki obróbki drewna.

Więcej…