Płytki z dostawą do 48h 

tel. 518 518 912

pon.-pt. 8:00 - 20:00

sob.-niedz. 10:00 - 18:00

 

Zapytanie o wycenę

SMS - 518 518 912 lub info@otohurtownia.pl

Zapytanie o zamówienie

sklep@otohurtownia.pl

Ponad 5000 płytek

w ofercie

Płytki łazienkowe, do kuchni, na schody i tarasowe

Antypoślizgowe płytki podłogowe

Jeśli chodzi o Twój dom, istnieją obszary, takie jak korytarze, kuchnia i łazienki, w których występuje duży ruch pieszy i zanieczyszczenie powierzchni przez osoby i zwierzęta.

Dlatego ważne jest, aby każdy z tych obszarów w domu był odpowiedni do swojego celu, aby stworzyć bezpieczne, ale stylowe środowisko do życia dla Twojej rodziny. Nasz wybór antypoślizgowych płytek podłogowych jest idealnym rozwiązaniem do włączenia do tych pomieszczeń do zrobienia tylko to. 

Co to są płytki antypoślizgowe?

Z oczywistych względów płytki antypoślizgowe różnią się od zwykłych płytek o gładkiej powierzchni ze względu na ich dodatkową przyczepność. Osiąga się to dzięki sprytnemu, matowemu rodzajowi glazury poprzez teksturowanie powierzchni płytek. Można je następnie łączyć, aby zapewnić bezpieczeństwo pomieszczeń, w których użytkownicy są podatni na poślizgnięcia, poprzez zmniejszenie możliwości wystąpienia poślizgu.

Podobnie jak w przypadku zwykłych płytek, nie uwzględniono ich trwałości i atrakcyjnego wyglądu. Ponadto w firmie Alantoni nasze płytki antypoślizgowe są dostępne w różnych wzorach i wykończeniach dla wszystkich, idealnie pasujących do każdego stylu i wielkości domu.

O ocenach poślizgu płytek

Większość płytek podłogowych używanych w domach i obiektach komercyjnych ma teraz przypisaną ocenę poślizgu w celu określenia jakości odporności na poślizg, zwykle ocenę R, opartą na metodzie testu, która oznacza wartość testu. Chociaż obie oceny odnoszą się do przydatności płytek w różnych środowiskach, kryteria dla każdej z nich różnią się nieznacznie.

Objaśnienie ocen R

Ocenę R otrzymuje osoba badana, nosząca szelki bezpieczeństwa i specjalne obuwie, chodząca po przygotowanej, pokrytej kafelkami powierzchni, która została nasmarowana olejem. 

W Twoim domu płytki z niską oceną R9 można stosować we wszystkich obszarach, w których podłoga bardzo rzadko jest mokra, a wszelkie rozlane płyny są szybko usuwane. W miejscach, w których zanieczyszczenie wody jest bardziej prawdopodobne lub duże, takich jak wilgotne pomieszczenia i łazienki, zaleca się zastosowanie płytek R10 lub R11.

Jak widać w powyższej tabeli, w przypadku obiektów komercyjnych, które mają na celu potencjalne bezpieczeństwo publiczne i pracowników, zalecane są oceny oparte na typie zanieczyszczenia powierzchni, które może wystąpić i ich wpływie na bezpieczeństwo.

Dlaczego warto mieć antypoślizgowe płytki podłogowe?

Niezwykle łatwo jest ochlapać płytkę lub upuścić niewielką rozlaną żywność na podłogę, stwarzając niezauważalne zagrożenie w domu. Korytarze i kuchnie, zwłaszcza jeśli mają zewnętrzne wejście, są powszechnie znane z tego, że są podatne na poślizgnięcia z powodu dużej liczby osób, które są świadkami, chociaż łazienki są prawdopodobnie największym winowajcą.

Gdy para z prysznica lub wanny kondensuje na kafelkach lub gdy dzieci chlapią w czasie kąpieli, możesz zostać z mokrą i potencjalnie śliską powierzchnią, do której mogą dodać inne produkty, takie jak mydło lub szampon.

Zanim się zorientujesz, Twoja podłoga w łazience może stać się niebezpiecznym lodowiskiem, skazanym na kontuzje. Nawet najlepsze próby zachowania ostrożności w pobliżu domu mogą prowadzić do wypadków.

Na szczęście w grę wchodzą antypoślizgowe płytki podłogowe. Ich matowa, lekko uniesiona powierzchnia zapewnia lepszą przyczepność, zmniejszając ryzyko poślizgnięcia się bez uczucia szorstkości w dotyku.

Są idealne do użytku w wilgotnych pomieszczeniach, w domach z psami lub kotami oraz do życia wspomaganego, aby zapewnić dodatkową ochronę pod stopami dla tych, którzy tego bardziej potrzebują.

Jak stylizować antypoślizgowe płytki podłogowe?

Ważne jest, aby nie zrażać się pomysłem, że będą miały zbyt oczywistą teksturę, wiele nieporozumień dotyczących płytek antypoślizgowych jest uważanych za szorstkie jak papier ścierny, jednak tak nie jest, a ich podniesiona powierzchnia może się różnić, obejmujący wiele wymagań.

Dodatkowo, dzięki dzisiejszym bezdotykowym maszynom do zdobienia atramentowego wykorzystywanych w procesie produkcyjnym, mogą one mieć piękne wzory z realistycznymi efektami kamienia lub drewna.

W rzeczywistości, ta sprytna, matowa, teksturowana płytka zapewnia oszałamiający kontrast ze zwykłymi malowanymi ścianami lub błyszczącymi glazurowanymi płytkami ściennymi, bez względu na kolor.

Narzędzia do układania płytek

Rozpoczęcie układania płytek wymaga dużo planowania i przygotowań, w tym pomiaru powierzchni, doboru płytek oraz wyboru najlepszej fugi i klejów. W rzeczywistości montaż płytek można uznać za sztukę. Dbanie o rozmieszczenie i projekt, a także umiejętności i doświadczenie w cięciu i układaniu płytek mogą wymagać lat praktyki. Brak odpowiednich narzędzi do układania płytek może również mieć ogromny wpływ na wykonywaną pracę.

Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…