Rodzaje marmuru Calacatta

Jeśli szukałeś kamienia naturalnego do wykorzystania w swojej aranżacji, z pewnością trafiłeś na marmur Calacatta. Marmur Calacatta jest uważany za jeden z najlepszych marmurów. Ten wysokiej klasy kamień naturalny jest powszechnie poszukiwany ze względu na jego rzadkość, a także wyjątkowy, luksusowy wygląd. Mogłeś natknąć się na wiele rodzajów marmuru Calacatta i instynktownie założyłeś, że wszystkie są tego samego rodzaju.

Niektóre rodzaje marmuru zawdzięczają swoją nazwę regionowi, z którego pochodzą. Jako przykład jest to np. marmur z Carrary. Ludzie wydobywają ten materiał z dobrze znanych kamieniołomów w toskańskim mieście. Carrara miała miliony lat aktywności wulkanicznej, która spowodowała, że ​​marmur tworzy oszałamiające niebiesko-szare żyłki. Z drugiej strony marmur Marmara pochodzi z Turcji, z pięknego miejsca zwanego Marmara Island.

Marmur Calacatta jest jednym z nielicznych, który nie jest zgodny z tradycją nazewnictwa kamienia naturalnego. W Carrarze ludzie również wydobywają ten materiał. Pomimo tego, że jest jednym z trzech głównych marmurów wydobywanych w Toskanii, kamieniarze z Włoch nazwali go na cześć miasta Kalkuta w Indiach. 

W porównaniu z innymi rodzajami marmuru dostępnymi na rynku, Calacatta jest rzadkością. Jest bardziej biały, niż szary i ma większe żyłki. Płyty mają grubsze i bardziej dominujące wzory. Często marmur Calacatta ma odcienie brązu, dzięki czemu żyłki są bardziej oszałamiające.

Często uważany za luksusowy i rzadki kawałek marmuru Calacatta ma wyjątkowy i piękny urok. Ślady brązu występujące we wzorach dobrze komponują się z szeroką gamą odcieni, od ciepłych po chłodne. Jeżeli od czasu do czasu zmieniasz wystrój, przekonasz się, że marmurowe podłogi nadal będą uzupełniać ogólny styl wnętrza Twojego domu.

Osoby, które kochają większe żyłki i wzory w kamieniu naturalnym, preferują marmur Calacatta. Jeśli jednak jesteś kimś, kto woli delikatne i delikatniejsze żyłkowanie, możesz nie uznać tego za atrakcyjne. Marmur Calacatta jest rzadki, zdobycie go może być trudne. Jeśli planujesz użyć go do projektu przebudowy domu, znalezienie dostawcy może być dla Ciebie trudne. 

Jeśli potrzebujesz marmuru Calacatta, nie martw się, ponieważ rozwiązanie nadal istnieje. OtoHurtownia może dostarczyć Ci potrzebne materiały. Zadzwoń do nas, a dostarczymy Ci ten rzadki, poszukiwany marmur.

 

Poniżej różnice między wybranymi rodzajami marmuru Calacatta:

 

Calacatta Oro

Calacatta Oro charakteryzuje się dużymi żyłkami w kolorze szarym lub miodowym, które rozciągają się na mlecznobiałym tle. Materiał ten ma spektakularny wygląd i na pewno zrobi wrażenie, gdy zostanie zamontowany jako blat, posadzka lub okładzina kominka. Oprócz tego ma również swój naturalny blask i połysk. To marmur, który był używany do wielu zastosowań architektonicznych w całej Toskanii. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Gold

Calacatta Gold ma ciemnoszare żyłki z okazjonalnymi ciemnoszarymi refleksami na chłodnym białym tle. Nazwa „Calacatta Gold” może być tutaj dość myląca pod względem wyglądu; wiele osób myli Calacatta Oro z Calacatta Gold, ponieważ żyłki w kolorze złotym i miodowym są znacznie bardziej widoczne w Calacatta Oro. Kupując marmur Calacatta, widoczna jest rozpiętość cenowa, każdy rodzaj ma inną cenę - to główna wskazówka, że ​​nie każdy marmur Calacatta jest taki sam. Calacatta Gold jest generalnie droższy, ponieważ nie jest tak łatwo dostępny, jak inne rodzaje marmuru. 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Michelangelo

Marmur Calacatta był kamieniem, którego używał do swoich rzeźb legendarny włoski artysta Michał Anioł. Dawid, to jedno z jego najsłynniejszych dzieł, które doskonałym przykładem rzeźby wykonanej z tego konkretnego materiału. Nazwa Calacatta Michelangelo pochodzi od miejsca, z którego jest wydobywany; ten sam kamieniołom, w którym sam Michał Anioł pozyskiwał marmur do swoich rzeźb. Wygląd tego kamienia można scharakteryzować przez zwykły biały kolor, a także brak wyraźnych żyłek w porównaniu z wieloma innymi marmurami Calacatta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Belgia

Calacatta Belgia ma widoczne miękkie, szare żyłki. Stonowane odcienie i wszechstronny wygląd tego marmuru sprawiają, że doskonale nadaje się do aranżacji w różnych miejscach. Jest również dużo łatwiej dostępny, niż większość innych rodzajów marmuru Calacatta. Jest to ponadczasowy, luksusowy kamień naturalny, który z pewnością podkreśli klimat każdego pomieszczenia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Borghini

Calacatta Borghini ma delikatne, szare żyłki i często zawiera akcenty złota i błękitu. Calacatta Borghini jest tradycyjnie wydobywany z kamieniołomu Borghini, położonego w górach Apuan w regionie Carrara we Włoszech. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz wybrać marmur Calacatta? Zwróć się do otoHurtownia.pl

Marmur Calacatta jest materiałem rzadkim i bardzo pożądanym. Niewielu dostawców kamienia naturalnego ma go w ofercie. W otoHurtownia.pl zaspokajamy wszystkie Twoje potrzeby w zakresie kamienia naturalnego. Oferujemy najwyższej jakości cięty marmur Calacatta i polerowany zgodnie z najwyższymi standardami przez utalentowanych i doświadczonych kamieniarzy. Jeśli nie masz pewności, czy marmur Calacatta jest dla Ciebie odpowiednim kamieniem, nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania lub pomoże określić, który materiał najlepiej będzie pasował do Twojego domu i wymagań. Bez względu na to, jaki rodzaj marmuru Calacatta wybierasz, ważne jest przestrzeganie ścisłej konserwacji, aby uniknąć ryzyka poplamienia lub innych uszkodzeń.

Jak czyścić fugę z płytek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, prysznic, płytki pozostają powszechną podstawą w polskich domach. Utrzymanie i czyszczenie płytek jest łatwe. W końcu jest to jedna z największych zalet w stosunku do drewna lub dywanu.

Więcej…

Mity na temat kamienia naturalnego

Piękno kamienia naturalnego nie ma sobie równych z żadnym innym materiałem. Jednak wciąż jest wielu ludzi, którzy niechętnie używają go w swoich domach. Chcemy obalić powszechne mity na temat granitu, marmuru i trawertynu.

Więcej…

Nowocześni programiści

Położona między kanałem Lachine, a rzeką św. Wawrzyńca miejska dzielnica Pointe-Sainte-Charles w Montrealu odzwierciedla przemysłową przeszłość miasta, a jednocześnie mieści nowoczesne firmy, takie jak GSoft. Lokalnie założona firma programistyczna, która obecnie mieści się w zabytkowym budynku Nordelec. Aby stworzyć spójne środowisko, które będzie odzwierciedlało wartości młodych pracowników GSoft, jednocześnie szanując oryginalną strukturę budynku z 1913 roku, firma współpracowała ze współczesną firmą architektoniczną Linebox przez ponad dwa lata, aby urzeczywistnić ich wizję.

Więcej…

Kominek z kamienia naturalnego

Kominki mają wiele praktycznych zalet oraz są pięknymi elementami dekoracyjnymi. Cegły są najczęstszym wyborem, jednak jeśli chodzi o projektowanie, używanie kamienia naturalnego to najbardziej trwała, elegancka propozycja. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że może wytrzymać duże obciążenia. Projektując kominek, ważne jest, aby pomyśleć o kamieniu zdobiącym ścianę wokół paleniska. Jeśli chodzi o funkcjonalność, do projektu kominka ma sens tylko używanie najwyższej jakości kamienia. Kominek jest kluczową częścią ogólnego projektu pomieszczenia, co oznacza, że ​​style i kolory, których użyjesz na zewnątrz konstrukcji, muszą dobrze komponować się z innymi akcentami w pomieszczeniu.

Więcej…

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę w salonie

Jakie płytki ścienne najlepiej pasują do salonu? Jak ułożyć płytkę ścienną w salonie? W procesie aranżacji domu salon jest miejscem, o które trzeba szczególnie zadbać. Wiele osób lubi używać płytek ceramicznych jako dekoracji na ścianie w salonie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych płytek ściennych do wnętrz, a każda z nich ma swoją własną charakterystykę, wiele osób zmagało się z wyborem płytek ściennych do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych płytek na ścianę w salonie oraz sposób układania płytek na ścianie w salonie.

Więcej…

Naturalne, przyjazne dla środowiska podłogi

Lato to czas, aby cieszyć się światem przyrody, ale kiedy robi się naprawdę gorąco, niektórzy z nas wolą luksus chłodnego wnętrza. Projektując dom w stylu al fresco, ważne jest, aby zacząć od podstaw - drewna i kamienia. Czy jest lepszy sposób na projekt pomieszczenia niż z podłogą wykonaną z tych elementów lub tak, aby wyglądały jak one?

Kiedy nadchodzi czas na remont w domu i jest chęć połączenia przyjaznych materiałów dla środowiska, istnieje wiele opcji podłóg. Dużo produktów jest organicznych, podczas gdy inne są wytwarzane przy użyciu bardziej zrównoważonych procesów.

Więcej…

Marmur w łazience

Niezależnie od tego, czy planujesz przebudowę łazienki, czy projektujesz zupełnie nowe pomieszczenie od podstaw, wybór materiałów budowlanych może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, wartość i styl. Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę, która zachwyci członków Twojej rodziny i gości za każdym razem, a jednocześnie zapewni, że wytrzyma próbę czasu, marmur jest doskonałym materiałem do rozważenia. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto poważnie rozważyć wybór marmuru do wykorzystania w łazience. 

Więcej…

Różnica między indyjskim, a włoskim marmurem

Jeśli chodzi o odkrywanie najlepszych odmian marmuru na świecie, pierwsze miejsca zajmuje marmur indyjski i włoski. Oba mają unikalne cechy, które sprawiają, że są znane na całym świecie. Od czasów starożytnych oba marmurowe kamienie dowiodły swojego pięknego istnienia, nawet tysiące km od miejsca ich wydobycia.

Ludzie na całym świecie lubią indyjski i włoski marmur do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Jednak każdy z nich najlepiej prezentuje swoje możliwości, gdy jest zainstalowany we właściwym miejscu. 

Więcej…

Najlepsze płytki na ścianę

Płytki ścienne to szeroko stosowany produkt w nowoczesnej ceramice. W dekoracji wnętrz, zwykle wybierane są płytki do dekoracji ścian i podłóg. Wśród różnych materiałów płytki mają nie tylko lepszą trwałość i element dekoracyjny, ale także mogą w pewnym stopniu chronić podłogę i ściany. Salon, kuchnia, łazienka i balkon bardzo różnią się pod względem wykorzystania funkcji, więc stosowane płytki ścienne mają również różne właściwości. Obecnie na rynku dostępne są rodzaje płytek ściennych. Które płytki są najlepsze na ścianę? Jakie są rodzaje płytek ściennych? Poniżej przedstawiamy popularne płytki i kompleksowo analizujemy ich zalety z wadami oraz przestrzeń, w której można je zastosować, tak aby pomóc Ci w wyborze najlepszych płytek na ścianę.

Więcej…