Rodzaje marmuru Calacatta

Jeśli szukałeś kamienia naturalnego do wykorzystania w swojej aranżacji, z pewnością trafiłeś na marmur Calacatta. Marmur Calacatta jest uważany za jeden z najlepszych marmurów. Ten wysokiej klasy kamień naturalny jest powszechnie poszukiwany ze względu na jego rzadkość, a także wyjątkowy, luksusowy wygląd. Mogłeś natknąć się na wiele rodzajów marmuru Calacatta i instynktownie założyłeś, że wszystkie są tego samego rodzaju.

Niektóre rodzaje marmuru zawdzięczają swoją nazwę regionowi, z którego pochodzą. Jako przykład jest to np. marmur z Carrary. Ludzie wydobywają ten materiał z dobrze znanych kamieniołomów w toskańskim mieście. Carrara miała miliony lat aktywności wulkanicznej, która spowodowała, że ​​marmur tworzy oszałamiające niebiesko-szare żyłki. Z drugiej strony marmur Marmara pochodzi z Turcji, z pięknego miejsca zwanego Marmara Island.

Marmur Calacatta jest jednym z nielicznych, który nie jest zgodny z tradycją nazewnictwa kamienia naturalnego. W Carrarze ludzie również wydobywają ten materiał. Pomimo tego, że jest jednym z trzech głównych marmurów wydobywanych w Toskanii, kamieniarze z Włoch nazwali go na cześć miasta Kalkuta w Indiach. 

W porównaniu z innymi rodzajami marmuru dostępnymi na rynku, Calacatta jest rzadkością. Jest bardziej biały, niż szary i ma większe żyłki. Płyty mają grubsze i bardziej dominujące wzory. Często marmur Calacatta ma odcienie brązu, dzięki czemu żyłki są bardziej oszałamiające.

Często uważany za luksusowy i rzadki kawałek marmuru Calacatta ma wyjątkowy i piękny urok. Ślady brązu występujące we wzorach dobrze komponują się z szeroką gamą odcieni, od ciepłych po chłodne. Jeżeli od czasu do czasu zmieniasz wystrój, przekonasz się, że marmurowe podłogi nadal będą uzupełniać ogólny styl wnętrza Twojego domu.

Osoby, które kochają większe żyłki i wzory w kamieniu naturalnym, preferują marmur Calacatta. Jeśli jednak jesteś kimś, kto woli delikatne i delikatniejsze żyłkowanie, możesz nie uznać tego za atrakcyjne. Marmur Calacatta jest rzadki, zdobycie go może być trudne. Jeśli planujesz użyć go do projektu przebudowy domu, znalezienie dostawcy może być dla Ciebie trudne. 

Jeśli potrzebujesz marmuru Calacatta, nie martw się, ponieważ rozwiązanie nadal istnieje. OtoHurtownia może dostarczyć Ci potrzebne materiały. Zadzwoń do nas, a dostarczymy Ci ten rzadki, poszukiwany marmur.

 

Poniżej różnice między wybranymi rodzajami marmuru Calacatta:

 

Calacatta Oro

Calacatta Oro charakteryzuje się dużymi żyłkami w kolorze szarym lub miodowym, które rozciągają się na mlecznobiałym tle. Materiał ten ma spektakularny wygląd i na pewno zrobi wrażenie, gdy zostanie zamontowany jako blat, posadzka lub okładzina kominka. Oprócz tego ma również swój naturalny blask i połysk. To marmur, który był używany do wielu zastosowań architektonicznych w całej Toskanii. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Gold

Calacatta Gold ma ciemnoszare żyłki z okazjonalnymi ciemnoszarymi refleksami na chłodnym białym tle. Nazwa „Calacatta Gold” może być tutaj dość myląca pod względem wyglądu; wiele osób myli Calacatta Oro z Calacatta Gold, ponieważ żyłki w kolorze złotym i miodowym są znacznie bardziej widoczne w Calacatta Oro. Kupując marmur Calacatta, widoczna jest rozpiętość cenowa, każdy rodzaj ma inną cenę - to główna wskazówka, że ​​nie każdy marmur Calacatta jest taki sam. Calacatta Gold jest generalnie droższy, ponieważ nie jest tak łatwo dostępny, jak inne rodzaje marmuru. 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Michelangelo

Marmur Calacatta był kamieniem, którego używał do swoich rzeźb legendarny włoski artysta Michał Anioł. Dawid, to jedno z jego najsłynniejszych dzieł, które doskonałym przykładem rzeźby wykonanej z tego konkretnego materiału. Nazwa Calacatta Michelangelo pochodzi od miejsca, z którego jest wydobywany; ten sam kamieniołom, w którym sam Michał Anioł pozyskiwał marmur do swoich rzeźb. Wygląd tego kamienia można scharakteryzować przez zwykły biały kolor, a także brak wyraźnych żyłek w porównaniu z wieloma innymi marmurami Calacatta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Belgia

Calacatta Belgia ma widoczne miękkie, szare żyłki. Stonowane odcienie i wszechstronny wygląd tego marmuru sprawiają, że doskonale nadaje się do aranżacji w różnych miejscach. Jest również dużo łatwiej dostępny, niż większość innych rodzajów marmuru Calacatta. Jest to ponadczasowy, luksusowy kamień naturalny, który z pewnością podkreśli klimat każdego pomieszczenia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Borghini

Calacatta Borghini ma delikatne, szare żyłki i często zawiera akcenty złota i błękitu. Calacatta Borghini jest tradycyjnie wydobywany z kamieniołomu Borghini, położonego w górach Apuan w regionie Carrara we Włoszech. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz wybrać marmur Calacatta? Zwróć się do otoHurtownia.pl

Marmur Calacatta jest materiałem rzadkim i bardzo pożądanym. Niewielu dostawców kamienia naturalnego ma go w ofercie. W otoHurtownia.pl zaspokajamy wszystkie Twoje potrzeby w zakresie kamienia naturalnego. Oferujemy najwyższej jakości cięty marmur Calacatta i polerowany zgodnie z najwyższymi standardami przez utalentowanych i doświadczonych kamieniarzy. Jeśli nie masz pewności, czy marmur Calacatta jest dla Ciebie odpowiednim kamieniem, nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania lub pomoże określić, który materiał najlepiej będzie pasował do Twojego domu i wymagań. Bez względu na to, jaki rodzaj marmuru Calacatta wybierasz, ważne jest przestrzeganie ścisłej konserwacji, aby uniknąć ryzyka poplamienia lub innych uszkodzeń.

Plusy i minusy blatów granitowych

​​Granitowy blat jest prawdopodobnie najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania materiałem, w który można bez zawahania zainwestować. Często rozmawiamy z klientami, którzy otrzymali mylące informacje o zarysowaniach i zabrudzeniach granitowych blatów. Granit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którego można wykonać m.in. blaty kuchenne. Kamień naturalny jest w większości odporny na zarysowania lub przynajmniej dobrze ukrywa drobne rysy ze względu na głębię koloru i wzorów. Granit może zostać zarysowany tylko przez inny kawałek granitu lub za pomocą specjalnie zaostrzonych narzędzi przeznaczonych do przecinania materiału. Granitowe deski do krojenia mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale umieszczenie ich na granitowej powierzchni może ją porysować.

Więcej…

Usuwanie kleju z betonowej posadzki

Kiedy usuwasz płytki gresowe lub ceramiczne z betonowej podłogi, zawsze pozostaje trochę kleju. Usuwanie kleju z betonowej podłogi może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli utrzymuje się tam od wielu lat. Jak we właściwy sposób usunąć klej z posadzki betonowej? Przedstawiamy trzy sposobów na usunięcie kleju.

Więcej…

Trendy płytek kuchennych 2021

Często to, co jest modne w projektowaniu, jest również modne w kafelkach. W 2021 roku zobaczymy wiele sześciokątów, ciemnych kolorów, takich jak granat, ciemnozielony i czarny, ceglany wygląd i wzorzyste płytki. Klasyczne płytki są nadal popularne. Kolor bieli wygląda świeżo i interesująco. Wzorzyste płytki, zwłaszcza jeśli są używane do sufitu, aby pokryć całą ścianę, nadają Twojej przestrzeni wygląd tapety z łatwego w pielęgnacji materiału. Szklane panele, które są dużymi kawałkami hartowanego szkła, zwykle mają wzór lub nadruk. Użyj tych przyciągających wzrok elementów, aby wyrazić swoją opinię nad płytą kuchenną lub za zlewem.

Więcej…

Co najpierw, podłoga czy drzwi?

Wiele osób decyduje się na samodzielne remontowanie domu, aby zaoszczędzić. Kupując odpowiedni materiał i samodzielnie wykonując różne projekty można znacząco zoptymalizować koszty remontu, nawet o 50%. Większość osób napotka problem w pewnym momencie. Co zainstalować jako pierwsze, podłogę czy drzwi? W poniższym artykule przedstawiono analizę montażu drzwi i podłogi oraz środki ostrożności podczas układania podłogi i drzwi.

Więcej…

Czyszczenie i konserwacja blatów granitowych

Granit od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych na blaty kuchenne i do łazienki. Jedna z największych zalet tego jest to, że kamień naturalny nie jest nasiąkliwy jak inne materiały, dzięki czemu jest mniej podatny na wchłanianie wycieków, plam i olejów. Mimo to nadal ważne jest, aby dbać o blaty granitowe.

Granit jest odporny również na bakterie. Dlatego jest idealnym materiałem do zastosowania w blatach kuchennych.

Więcej…

Płytki polerowane vs. matowe

Czy płytki podłogowe z połyskiem to dobry pomysł? Może lepiej zdecydować się na matowe płytki podłogowe?

Więcej…

Gres i płytki ceramiczne na podłogę lub ścianę

Dla konsumentów terminy gres i ceramika są często używane zamiennie, tak jakby były tym samym. Jest to zrozumiałe, ponieważ płytki ceramiczne i gresowe są używane do tych samych zastosowań, są układane w ten sam sposób i mają w dużej mierze te same zalety i wady, jako materiał na podłogę lub ścianę.

Więcej…

Konserwacja kominka z marmuru

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie przykuwającej wzrok, oszałamiającej funkcji do Twojego domu jest zbudowanie marmurowego kominka. Jeżeli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował, z czasem może zacząć źle wyglądać i matowieć. Powszechnie uważa się, że jedynym prawdziwym wrogiem marmurowych powierzchni jest kurz. Przyglądając się uważnie swojemu kominkowi, zauważysz na jego powierzchni czarne plamy sadzy. 

Więcej…

Usuwanie rdzy na kamieniu naturalnym

Plamy z rdzy mogą tworzyć się na prawie każdym rodzaju powierzchni i mogą pojawiać się na płytkach i płytach z kamienia naturalnego ze względu na ich skład chemiczny i strukturę molekularną. Na przykład, gdy zobaczysz rdzawe zabarwienie i żyłki na jasnym łupku lub marmurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kamieniu znajdują się osady żelaza i tylko czekają, aby ponownie przejść przez chemiczny proces utleniania. Jeśli kamień ma duże stężenie osadów żelaza, od wewnątrz mogą zacząć się ślady rdzy. Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec plamom rdzy na kamieniu naturalnym i je usunąć.

Więcej…

Co to jest neuroarchitektura?

W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej wrażliwi na nasze środowisko i podejmujemy kroki, aby uczynić je lepszym dla naszych przyszłych pokoleń, architektura jest jednym z najważniejszych aspektów, które pomogą osiągnąć ten cel. Architektura to nie tylko wizualne, pełne przepychu aranżacje, ale także nasz umysł. Poczucie niepokoju w konkretnym otoczeniu i poczucie szczęścia w innym to wszystko czego doświadczamy na co dzień.

Więcej…