Ponad 5000 płytek

w ofercie

Rodzaje marmuru Calacatta

Jeśli szukałeś kamienia naturalnego do wykorzystania w swojej aranżacji, z pewnością trafiłeś na marmur Calacatta. Marmur Calacatta jest uważany za jeden z najlepszych marmurów. Ten wysokiej klasy kamień naturalny jest powszechnie poszukiwany ze względu na jego rzadkość, a także wyjątkowy, luksusowy wygląd. Mogłeś natknąć się na wiele rodzajów marmuru Calacatta i instynktownie założyłeś, że wszystkie są tego samego rodzaju.

Niektóre rodzaje marmuru zawdzięczają swoją nazwę regionowi, z którego pochodzą. Jako przykład jest to np. marmur z Carrary. Ludzie wydobywają ten materiał z dobrze znanych kamieniołomów w toskańskim mieście. Carrara miała miliony lat aktywności wulkanicznej, która spowodowała, że ​​marmur tworzy oszałamiające niebiesko-szare żyłki. Z drugiej strony marmur Marmara pochodzi z Turcji, z pięknego miejsca zwanego Marmara Island.

Marmur Calacatta jest jednym z nielicznych, który nie jest zgodny z tradycją nazewnictwa kamienia naturalnego. W Carrarze ludzie również wydobywają ten materiał. Pomimo tego, że jest jednym z trzech głównych marmurów wydobywanych w Toskanii, kamieniarze z Włoch nazwali go na cześć miasta Kalkuta w Indiach. 

W porównaniu z innymi rodzajami marmuru dostępnymi na rynku, Calacatta jest rzadkością. Jest bardziej biały, niż szary i ma większe żyłki. Płyty mają grubsze i bardziej dominujące wzory. Często marmur Calacatta ma odcienie brązu, dzięki czemu żyłki są bardziej oszałamiające.

Często uważany za luksusowy i rzadki kawałek marmuru Calacatta ma wyjątkowy i piękny urok. Ślady brązu występujące we wzorach dobrze komponują się z szeroką gamą odcieni, od ciepłych po chłodne. Jeżeli od czasu do czasu zmieniasz wystrój, przekonasz się, że marmurowe podłogi nadal będą uzupełniać ogólny styl wnętrza Twojego domu.

Osoby, które kochają większe żyłki i wzory w kamieniu naturalnym, preferują marmur Calacatta. Jeśli jednak jesteś kimś, kto woli delikatne i delikatniejsze żyłkowanie, możesz nie uznać tego za atrakcyjne. Marmur Calacatta jest rzadki, zdobycie go może być trudne. Jeśli planujesz użyć go do projektu przebudowy domu, znalezienie dostawcy może być dla Ciebie trudne. 

Jeśli potrzebujesz marmuru Calacatta, nie martw się, ponieważ rozwiązanie nadal istnieje. OtoHurtownia może dostarczyć Ci potrzebne materiały. Zadzwoń do nas, a dostarczymy Ci ten rzadki, poszukiwany marmur.

 

Poniżej różnice między wybranymi rodzajami marmuru Calacatta:

 

Calacatta Oro

Calacatta Oro charakteryzuje się dużymi żyłkami w kolorze szarym lub miodowym, które rozciągają się na mlecznobiałym tle. Materiał ten ma spektakularny wygląd i na pewno zrobi wrażenie, gdy zostanie zamontowany jako blat, posadzka lub okładzina kominka. Oprócz tego ma również swój naturalny blask i połysk. To marmur, który był używany do wielu zastosowań architektonicznych w całej Toskanii. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Gold

Calacatta Gold ma ciemnoszare żyłki z okazjonalnymi ciemnoszarymi refleksami na chłodnym białym tle. Nazwa „Calacatta Gold” może być tutaj dość myląca pod względem wyglądu; wiele osób myli Calacatta Oro z Calacatta Gold, ponieważ żyłki w kolorze złotym i miodowym są znacznie bardziej widoczne w Calacatta Oro. Kupując marmur Calacatta, widoczna jest rozpiętość cenowa, każdy rodzaj ma inną cenę - to główna wskazówka, że ​​nie każdy marmur Calacatta jest taki sam. Calacatta Gold jest generalnie droższy, ponieważ nie jest tak łatwo dostępny, jak inne rodzaje marmuru. 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Michelangelo

Marmur Calacatta był kamieniem, którego używał do swoich rzeźb legendarny włoski artysta Michał Anioł. Dawid, to jedno z jego najsłynniejszych dzieł, które doskonałym przykładem rzeźby wykonanej z tego konkretnego materiału. Nazwa Calacatta Michelangelo pochodzi od miejsca, z którego jest wydobywany; ten sam kamieniołom, w którym sam Michał Anioł pozyskiwał marmur do swoich rzeźb. Wygląd tego kamienia można scharakteryzować przez zwykły biały kolor, a także brak wyraźnych żyłek w porównaniu z wieloma innymi marmurami Calacatta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Belgia

Calacatta Belgia ma widoczne miękkie, szare żyłki. Stonowane odcienie i wszechstronny wygląd tego marmuru sprawiają, że doskonale nadaje się do aranżacji w różnych miejscach. Jest również dużo łatwiej dostępny, niż większość innych rodzajów marmuru Calacatta. Jest to ponadczasowy, luksusowy kamień naturalny, który z pewnością podkreśli klimat każdego pomieszczenia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calacatta Borghini

Calacatta Borghini ma delikatne, szare żyłki i często zawiera akcenty złota i błękitu. Calacatta Borghini jest tradycyjnie wydobywany z kamieniołomu Borghini, położonego w górach Apuan w regionie Carrara we Włoszech. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz wybrać marmur Calacatta? Zwróć się do otoHurtownia.pl

Marmur Calacatta jest materiałem rzadkim i bardzo pożądanym. Niewielu dostawców kamienia naturalnego ma go w ofercie. W otoHurtownia.pl zaspokajamy wszystkie Twoje potrzeby w zakresie kamienia naturalnego. Oferujemy najwyższej jakości cięty marmur Calacatta i polerowany zgodnie z najwyższymi standardami przez utalentowanych i doświadczonych kamieniarzy. Jeśli nie masz pewności, czy marmur Calacatta jest dla Ciebie odpowiednim kamieniem, nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania lub pomoże określić, który materiał najlepiej będzie pasował do Twojego domu i wymagań. Bez względu na to, jaki rodzaj marmuru Calacatta wybierasz, ważne jest przestrzeganie ścisłej konserwacji, aby uniknąć ryzyka poplamienia lub innych uszkodzeń.

Kominek z kamienia naturalnego

Kominki mają wiele praktycznych zalet oraz są pięknymi elementami dekoracyjnymi. Cegły są najczęstszym wyborem, jednak jeśli chodzi o projektowanie, używanie kamienia naturalnego to najbardziej trwała, elegancka propozycja. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Wspaniałe w kamieniu naturalnym jest to, że może wytrzymać duże obciążenia. Projektując kominek, ważne jest, aby pomyśleć o kamieniu zdobiącym ścianę wokół paleniska. Jeśli chodzi o funkcjonalność, do projektu kominka ma sens tylko używanie najwyższej jakości kamienia. Kominek jest kluczową częścią ogólnego projektu pomieszczenia, co oznacza, że ​​style i kolory, których użyjesz na zewnątrz konstrukcji, muszą dobrze komponować się z innymi akcentami w pomieszczeniu.

Więcej…

Chłodne podłogi na gorące lato

Najlepszy wybór podłóg do utrzymania chłodu w domu w miesiącach letnich to drewno (w tym laminat) i płytki (kamień naturalny, marmur, ceramika i gres). Korek zapewni pewną izolację przed utratą chłodnego powietrza przez podłogę.

Więcej…

Różnica między ceramiką, a gresem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnic między ceramiką a gresem. Różnica polega na składzie płytki. Ceramika jest często wytwarzana z czerwonej lub brązowej gliny, podczas gdy gres wytwarzany jest z białej gliny z dodatkiem drobno zmielonego skalenia, kwarcu oraz barwników mineralnych, a następnie wypalana w wyższej temperaturze niż ceramika, co powoduje ją twardszą i gęstszą - jest mniej porowatą płytką.

Więcej…