Magia płytek z efektem marmuru

Słowo „luksus” to coś, co oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Jeśli chodzi o przestrzenie domowe, te rzeczy, które określamy jako luksusowe, mogą wahać się od wygodnych, przez piękne wizualnie, po delikatne subtelności. 

Znalezienie sposobów na dodanie akcentów luksusu do naszych domów to świetny sposób na poprawę naszego domowego wystroju. Jednym z najbardziej luksusowych stylów płytek w naszej ofercie jest kolekcja płytek z efektem marmuru . 

Naszym zdaniem te płytki emanują klasycznym kosmopolitycznym charakterem, z lekkim, ale ciepłym efektem. Przypominają marmur widywany w wielkich hotelach, wiejskich domach i innych wspaniałych miejscach.  

Co więcej, można je łatwo dodać do własnego domu dzięki gamie otoHurtownia. 

Jakość płytek imitujących marmur w domu 

Dotknęliśmy tego nieco powyżej, z płytkami z efektem marmuru, które zapewniają jasne i oczywiste poczucie luksusu. Ale tego typu płytki to coś więcej.  

Są to naprawdę gładkie płytki, które zapewniają błyszczącą, mieniącą się powierzchnię w przestrzeni. Może to pomóc zaakcentować przestrzeń i sprawić, że będzie ona większa, przewiewna i po prostu bardziej przyjemna. 

Jasne odcienie płytek z efektem marmuru oznaczają również, że naturalne światło lub oświetlenie, które masz w domu, może być dodatkowo podkreślone przez same płytki. To wszystko składa się na wyjątkową jakość, jaką zapewniają płytki z efektem marmuru. 

Dodaj do tego kilka interesujących efektów wizualnych, z kreskami ciemniejszych odcieni, które pięknie łączą się z ogólnie jasnymi tonami płytki z efektem marmuru, a naprawdę masz coś wyjątkowego. 

Płytki podłogowe z efektem marmuru 

Marmurowe podłogi są prawdziwym znakiem pięknej domowej scenerii. Piękno płytek podłogowych z efektem marmuru polega na tym, że otrzymujesz tę samą estetykę, bez konieczności dbania o prawdziwy marmur. 

Zamiast tego otrzymujesz idealną podstawę do rozkwitu reszty Twojego pokoju. Wystarczy powiedzieć, że nie ma w domu miejsca, które nie byłoby bardziej wyjątkowe dzięki marmurowej podłodze. 

Przestrzenie, które mogą szczególnie skorzystać z płytek podłogowych z efektem marmuru, to łazienki, w których trwałość tego typu płytek ma znaczenie. Świetnie sprawdzają się również w otwartych kuchniach, zapewniając idealne miejsce do spożywania posiłków i gotowania. 

Płytki ścienne z efektem marmuru 

Gdzie można zastosować płytki imitujące marmur, jeśli chodzi o ściany? Oczywiście wybór należy do Ciebie, ale w otoHurtownia lubimy kilka konkretnych lokalizacji. 

Zastosowanie płytek z efektem marmuru w łazience to świetny sposób na przekształcenie tej przestrzeni w naprawdę piękną część domu. Efekt marmuru bardzo dobrze sprawdzi się w kabinach prysznicowych, wokół wanien lub toalet lub jako stały element w Twojej łazience. Możesz oczywiście wyrównać płytki podłogowe w łazience i płytki ścienne w łazience, aby stworzyć marmurowy cud. 

Kuchnie i korytarze to inne części domu, które naszym zdaniem naprawdę pasują do płytek z efektem marmuru,  

 

Nasze płytki gresowe Carrara White od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów, a ich luksusowy efekt sprawia, że ​​są świetną opcją dla różnych przestrzeni domowych. Te płytki są wytrzymałe, emanują bogactwem i oferują naprawdę dobrą wartość. 

Zalety korzystania z systemów poziomowania płytek

Wiele osób zdecyduje się na wybór płytek jako dekorację podłóg, nie tylko dlatego, że są piękne, ale także praktyczne. Jednak montaż płytek podłogowych może być szczególnie kłopotliwy. Podczas układania płytki należy wielokrotnie sprawdzać czy jest wypoziomowana i płaska, co kosztuje dużo czasu i energii. Jak więc układać płytki podłogowe płynnie i szybko? Wymaga to pomocy narzędzia pomocniczego - systemu poziomowania płytek podłogowych. Wykorzystanie systemu poziomowania płytek podłogowych podczas układania podłogi to niezawodny sposób na zapewnienie prawidłowego zainstalowania produktu końcowego.

Więcej…

Kalkulacje potrzebnej ilości płytek: klucz do harmonii estetycznej, funkcjonalności i oszczędności w twoim projekcie remontowym

Planowanie remontu kuchni lub łazienki to zawsze ekscytujące wyzwanie, pełne decyzji i kreatywności. Jednym z kluczowych aspektów tego procesu jest dobór odpowiednich materiałów, a w szczególności płytek gresowych. Te uniwersalne elementy wykończeniowe nie tylko nadają wnętrzom estetyczny wygląd, ale także są praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Jednak, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i zapewnić sobie odpowiednią ilość materiału, warto zainwestować czas w precyzyjne obliczenia. Do obliczania ilości płytek gresowych do kuchni lub łazienki wynika z pragnienia osiągnięcia harmonii pomiędzy funkcjonalnością, a designem. Płytki gresowe oferują nie tylko trwałość, ale także różnorodność wzorów, kolorów i tekstur, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji estetycznych. W związku z tym, przed przystąpieniem do zakupu i instalacji, ważne jest dokładne określenie ilości potrzebnych płytek.

Więcej…

Światło naturalne, a sztuczne: Zmiany w wyglądzie płytek

Wzrok odgrywa kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu i zrozumienie roli światła w percepcji kolorów staje się niezwykle istotne. Ludzkie oko jest niesamowicie złożonym narządem, zdolnym do rozpoznawania szerokiej gamy kolorów. Jednakże, aby to możliwe było, światło odgrywa kluczową rolę, wpływając na to, jak postrzegamy otaczający nas świat. Aby zrozumieć, dlaczego światło jest kluczowym elementem percepcji kolorów, warto zerknąć na fizjologię oka. Ludzkie oko zawiera fotoreceptory, zwane czopkami i pręcikami, które reagują na różne długości fal świetlnych. Światło, jako zjawisko elektromagnetyczne, jest falą, a jego widmo obejmuje różne kolory. Czopki są odpowiedzialne za percepcję kolorów, reagując na różne zakresy długości fal.

Więcej…

Jak wprowadzić Królewski Wystrój w Twoim domu?

Kto powiedział, że luksusowy wystrój wnętrz ogranicza się do wyższych warstw społecznych? Nie my. Dzięki programom takim jak Bridgeton i The Crown wielu z nas zainspirowało się, by nadać naszym domom odrobinę królewskiego traktowania. Rezultatem są domy, które emanują bogactwem i wspaniałością. Ten najnowszy trend w luksusowych wnętrzach pojawił się w TikTok, a także na Pintereście i Instagramie – pozwól nam przedstawić Ci Królewski Wystrój. 

Więcej…

Używanie, mieszanie i nakładanie zaprawy brokatowej

Fugowanie płytek po ich zamocowaniu jest niezbędnym etapem montażu płytek, ale ten najważniejszy materiał uszczelniający nie musi dotyczyć wyłącznie praktycznej strony rzeczy. O nie, rzeczywiście. Fugi współczesne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Ale jeśli szukasz wykończenia, które doda natychmiastowego blasku obszarom wyłożonym kafelkami, dodatki do fug brokatowych są dobrym rozwiązaniem.

Więcej…

Jaka powinna być grubość spoiny podczas montażu gresu?

Grubość spoiny to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dotyczących układania płytek. Powodem argumentów jest popularność nie robienia łączeń w ogóle. Sugerujemy, aby zastanowić się, jak wybrać płytkę do układania normalnego i bezspoinowego oraz jaka powinna być grubość spoiny w obu przypadkach.
Wybierając gres można kupić płytkę, której nie da się ułożyć bez fug lub zatrzymać się na przyciętej płytce, która nazywa się gresem rektyfikowanym.

Więcej…

Płytki w holu/przedpokoju

Trendy płytek ściennych i podłogowych zmieniają się i ewoluują każdego roku. Przeczytaj, aby się dowiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne dla płytek do przedpokoju, długiego holu.

Więcej…

Różnica między blatem granitowym i marmurowym

Wybór materiału na powierzchnię blatu, który pasuje do Twojego stylu życia, to pierwszy krok w tworzeniu funkcjonalnej kuchni. Granit i marmur to dwa z najlepszych i najpopularniejszych kamieni naturalnych jako blaty kuchenne i łazienkowe. Cięte i polerowane, aby dodać piękno dla wnętrz domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych blatów lub wymianą starych i nie wiesz który kamień wybrać, marmur czy granit, to mamy w artykule na ten temat podpowiedź. Omawiamy, w jaki sposób te dwa materiały porównują się ze sobą. Przedstawiamy zalety i wady marmuru i granitu, pomagając w szybkim podjęciu decyzji, który z nich zostanie użyty jako blat w kuchni lub łazience.

Więcej…

Różnica między indyjskim, a włoskim marmurem

Jeśli chodzi o odkrywanie najlepszych odmian marmuru na świecie, pierwsze miejsca zajmuje marmur indyjski i włoski. Oba mają unikalne cechy, które sprawiają, że są znane na całym świecie. Od czasów starożytnych oba marmurowe kamienie dowiodły swojego pięknego istnienia, nawet tysiące km od miejsca ich wydobycia.

Ludzie na całym świecie lubią indyjski i włoski marmur do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Jednak każdy z nich najlepiej prezentuje swoje możliwości, gdy jest zainstalowany we właściwym miejscu. 

Więcej…

Jak stylizować płytki drewnopodobne?

Jest to idealny dodatek dla każdego właściciela domu, który chce nadać swojemu domowi klimat vintage, bez uszczerbku dla jakości, trwałości i wszechstronności, z którymi miałbyś do czynienia w przypadku prawdziwych podłóg w stylu vintage.

Więcej…